CHP sözcüsü Haluk Koç, ‘Başbakan Tayyip Erdoğan meşruiyetini kaybetmiştir

Başbakan Tayyip Erdogan ile oğlu Bilal Erdoğan’ın  17 Aralık günü yaptıkları iddia edilen ses kaydıyla ilgili olarak olağanüstü toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sürerken verilen arada gazetecilere bir ön açıklama yapan parti sözcüsü Haluk Koç, internette yayınlanan ses kayıtlarının gerçek olduğu yönünde konuştu ve bu hükümetin meşruiyetini kaybettiğini ifade ederek, bundan sonra Başbakan Erdoğan’ın görev başında kalamayacağını belirtti ve derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Başbakan hakkında oldukça ağır ifadeler kullanan Koç parti Merkez Yönetim Kurulu toplantısının sürmekte oldğnu da belirtti ve  sabahlayen CHP grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzun ve ayrıntılı bir konuşma yapacağını da haber verdi.  
 
CHP sözcüsü Haluk Koç’un yaptığı basın açıklamasının soru cevap kısmının bir bölümü şöyle:
 
 
“MİT yasasını da biliyorsunuz. Bir ulusal istihbarat teşkilaı olmaktan çok başbakanın bu durumlarda özel işlerini yapacak bir kurum olması hedeflenmiştir. “
 
“Meşruiyetini kaybetmiştir. Hırsızlıkların yolsuzlukların bu kadar açık ortaya döküldüğü bir ülkede yönetimi nasıl sağlayacaksınız.”
 
“Bunun karşılığı istifa müessesesidir.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.