Robot yarışması “Yıldız Savaşları” 15-16 Mart’ta YTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde! @yildizsav

Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan robot yarışması “Yıldız Savaşları” 15-16 Mart’ta YTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir. Yarışmaya robotik bilimi ile ilgili herkes yarışmacı olarak katılabilir. Görsel bir şova dönüşecek özel kategori ile bu anı canlı yaşamak isteyen herkes izleyici olarak bulunabilir.

timthumb

Türkiye’nin dört bir tarafından lise ve üniversite öğrencilerinin, ayrıca ilgili herkesin katılacağı bu yarışma, her yıl tekrar edecek ve YTÜ adına markalaşacak bir organizasyondur.

Yarışma 5 kategoriden oluşmaktadır. Geleneksel robot yarışması kategorileri Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo ve Serbest Kategorinin yanı sıra, Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile yarışma, fark katmayı hedeflemektedir. Ayrıca organizasyona destek veren firmalar ile bir fuar alanı oluşturularak öğrenciler ve firmalar arasında bir platform oluşturmak organizasyonun bir diğer amacıdır. Bu amaç ile firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından organizasyonda robotik ve kontrol alanlarında çeşitli seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.

Yıldız Savaşları Özel Kategorisi’nde uzaktan kumandalı robotlar 3m x 5m’lik kapalı arenada kıyasıya mücadele edecektir. Testere, çekiç, ateş gibi saldırı ekipmanları bulundurabilen robotlar, rakibini etkisiz hale getirmeyi amaçlamaktadır. 2’li eşleşmelerin sonunda finale kalan 2 robot da ödüllendirilecek, final karşılaşmasında galip gelen robot ayrıca ödüllendirilecektir.

Katılımcılar, seminerler ve sergiler ile robotik ve kontrol alanında fikir sahibi olabilir, bu alanlardaki gelişmeleri takip edebilirler. Ayrıca görsel bir şova dönüşecek olan kategorilerde yarışmacı veya izleyici olarak bulunabilirler. Ayrıntılı bilgi için; http://yildizsavaslari.yturok.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

15-16 Mart YTÜ Kültür ve Kongre Merkez

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.