Uçurtmanın Kuyruğu

22 Şubat Cumartesi günü saat 20:30’da Savaş Dinçel’in ölümsüz eseri, “UÇURTMANIN KUYRUĞU” Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde…

12-345

Uçurtmanın Kuyruğu, tiyatro oyuncusu ve yazar Savaş Dinçel’in yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu. Dinçel bu oyunla 2002 yılında düzenlenen İkinci Lions Tiyatro Ödülleri’nde ve Avni Dilligil Ödülleri’nde Yılın Oyun Yazarı ödülünü kazandı.

Eser ilk kez İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2001-2002 sezonunda Savaş Dinçel’in yönetmenliğinde sergilendi. Bu oyunda Naşit Özcan veAvni Yalçın rol aldı.Naşit Özcan rolüyle 2002 yılındaki İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülü kazanırken jüri Uçurtmanın Kuyruğu’nu en iyi oyun ödülüne layık gördü.

 Ankara DT, Uçurtmanın Kuyruğu 2003-2004 Sezonun da sergilenmeye başlanmış 2011-2012 sezonun da kalkmıştır.  Yönetmenliğini Hakan Çimenser yaptığı bu sergilenişte başrolleri Olcay Kavuzlu ve Mithat Erdemli paylaştı. 

2007 yılında Müjdat Gezen tiyatro binasında yaptırdığı bir salonun adına “Savaş Dinçel Sahnesi” koydu ve salonu yakın arkadaşı olan tiyatrocuya armağan etti. 1 Nisan 2007’deki salonun açılışında İlker Ayrık ve Aykut Taşkın Uçurtmanın Kuyruğu‘nu sergilediler ve kendilerini Savaş Dinçel Tiyatrosu oyuncuları olarak ilan ettiler.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.