“Vegan Tutsak” Propaganda Yayınlarından e-Kitap olarak çıktı!

Bu kitap, Osman Evcan ile yapılan bir nehir söyleşi. Osman Evcan, bir vegan olarak hapishanede yaşadığı sorunlar, vegan yiyeceğe erişememesi, dolayısıyla açlık grevine girmesi ve sonrasında da adına düzenlenen  “Osman’a Vegan Yemek” kampanyasıyla 2 yıl önce siyasi gündemimize girmişti.

osmankapak

Basın bülteninden:

Bu kitap, Osman’ı daha yakından tanımak fikriyle ortaya çıktı. Osman’la uzun süredir, yazışıyordum. Ama, kişisel öyküsüne dair pek bilgim yoktu. Sonunda, bir nehir söyleşi yapmaya karar verdik. Mektuplaşarak yaptığımız için, birkaç yıl sürdü söyleşinin tamamlanması. Arada, Osman cezaevi değiştirdi, yazışmalar aksadı.

Osman’ın verdiği samimi ve uzun yanıtların yanında, kitabın sonuna medyada çıkan haberleri ve meseleye dair kimi yasal ve hukuki belgeleri ekledik. Kitap, hem Osman’ı, hem de kampanyayı anlatan bir kitap oldu.

Bu kitap, kolektif bir emeğin eseri. Redaktörlerimize tekrar teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Kapak, her zamanki gibi İç Mihrak’ın bir çalışması.

Eseri, ekitap olarak, sadece 5 Liraya sitemizden satın alabilirsiniz.

– See more at: http://www.edebiyathaber.net/vegan-tutsak-propaganda-yayinlarindan-e-kitap-olarak-cikti/#sthash.9DtHqJ4J.dpuf

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.