Kılıçdaroğlu, “Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler.”

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu  17 Aralık operasyonu ile ilgili  rüşvet ve yolsuzlukla ilgili yasal dinleme kayıtlarını Meclis’ten Türkiye’ye dinletti. Kılıçdaroğlu, “Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler. Bunlar, devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde, Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler” dedi.

http://www.chp.org.tr/?page_id=124&nggpage=2

http://www.chp.org.tr/?page_id=124&nggpage=2

 

-“Bu yasal dinlemelerde, Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğü, bir medya kuruluşunu başka bir holdinge devretmek için bizzat başbakanın devreye girdiği,Milyon Ali’nin işi nasıl örgütlediği var”

-“Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok…”

-“Rüşvetten, Zarrab’tan, 700 bin liralık kol saatinden bahsediyoruz sesi çıkmıyor. AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, hiçbir şeyi düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu bir düşünün. 4,5 milyon dolar bu kutuda ne arar?”

-“Öyle bir noktaya gelindi ki, yandaş gazetenin genel yayın yönetmeni Halkbank genel müdürünü arayarak “Süleyman 2 milyon gönder bunların paralarını vereceğiz” diyor”

-“İhalelerin nasıl verildiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir R.T.Erdoğan var bir Milyonali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar”

-“Oğluna bir vakıf kurdurmuş, ihale alanların rüşvet ödedikleri bir yer, adı Türgev. Rakamı kuruşu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik. Bu para Türk parası ile 221 trilyon lira. Defalarca sordum bu neyin parasıdır. Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralele devlet mi yatırdı. Yatırdıysa götür ÇYDD’ye ver onlar da fakir öğrencilere versin”

-“En sonunda çıkıp bu milletin anasını belleyeceğiz dediler. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bunu sindiriyorsanız 30 Mart geliyor gidin oyunuzu verin…”

-“Hayır ‘benim annem çok değerlidir, benim anneme kimse söz söyleyemez’ diyorsanız sizin ananıza küfür edene ders vereceksiniz.

-“Buradan Adanalılara sesleniyorum bir vali çıktı burada söylemekten utandığım şeyler söyledi. Küfretti. Buna layık olmadığınız gösterin…”

-”Dünyada yolsuzluğun bu kadar ayyuka çıktığı bir başka ülke yoktur. Bakanları rüşvetle alan bir Zarrab var. Olayı soruşturan emniyet müdürüne ağza alınamadık küfürler eden bir bakan var… Baskı altına alınan bir medya var. Diyelim ki Almanya’da Merkel alıyor telefonu muhalefet liderinin konuşması altyazı şeklinde geçiyor kaldırın diyor. O Merkel o koltukta oturabilir miydi? Kalamazdı. Aynı şeyi Obama yapsa o da bir gün bile orada kalamazdı Peki bu reziller nasıl kalıyor böyle? Nasıl oluyor da bu başbakan koltuğunda oturuyor. Vatandaşıma sesleniyorum “Bıktık artık” deyin.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu coşkulu alkışlar ve “Başbakan Kemal” sloganları arasında geldiği CHP Grup toplantısında her zaman olduğu gibi sözünü tuttu, yolsuzlukla ilgili bantları Meclis’ten Türkiye’ye dinletti ve şunları söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.