İnternet Haberciliği Bakanlar Kurulu Gündeminde

Hükümet Sözcüsü ve Basından Sorumlu Bakan Bülent Arınç Basın Kanunu’nda İnternet habercilerini de kapsayacak değişikliğin Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü açıkladı.

Bülent Arınç

Dün akşamki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın açıklaması yapan Arınç toplantıda Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’yla ilgili sunum yaptığını, değişikliğin İnternet haber siteleriyle ilgili olduğunu söyledi. Bianet’te yer alan haberde değişikliği “İnternet haber sitelerine pozitif ayrımcılık” şeklinde değerlendiren Arınç tasarıda şu düzenlemelerin yer alacağını söyledi:

* Künyelerini ilan eden sitelerin çalışanlarına basın kartı verilebilecek

* Cevap verme ve tekzip İnternet siteleri için de halihazırdaki Basın Kanunu’ndaki gibi işleyecek.

* İçerikler belli bir süre saklanacak.

“İnternet haber sitelerinin bundan sonra resmi ilan ve reklamda alabileceği ve buna ilişkin düzenlemeler pozitif düzenlemedir.

“Özellikle İnternet haber portallarının son yıllarda çok önemli bir değer kazandığını biliyoruz. Belki yazılı basının önüne geçebilecek derecede ve bu alanda bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu düşünmüştük bugün son noktayı koyduk ve imzaya açıldı.

Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu’nda olumlu karşılanan ve imzaya açılan tasarının önümüzdeki günlerde TBMM’de görüşüleceğini söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.