Bugün Dağ Medya’nın İkinci Yılı!

Sevgili herkes;

Bugün İnternet Haberciliği serüvenimizin ikinci yılını dolduruyoruz. Geçen her yıl  Türkiye’de habercilik yapmanın ne kadar önemli olduğunu bize tekrar gösteriyor. Türkiye  eşitlik, demokrasi, basın özgürlüğü ve daha pekçok alanda  acil destek sinyali veriyor. Popüler söylemi ile hibrit demokrasimiz; ne medya üzerindeki baskıyı kaldırabiliyor nede özel hayatlarımızın tarumar edilen yönlerine yetebiliyor. Gazetecilerin sınır dışı edildiği, hapis muhabirlerin dünya sıralamasında en üst sırada olduğu, haber içeriklerinin sipariş üzerine kaldırıldığı, otosansürün bir hobi olarak haber odalarına yerleştiği dönemlere tanıklık ediyoruz.

Dağ Medya olarak niş kitlemiz ile; hızlı haber tüketimine karşı daha dikkatli,  daha şeffaf  ve daha fazla üst bilinç yaratabilecek içerikler üretmeyi deniyoruz. Şeffaf İnternet haberciliğini(Veri gazeteciliğini); pornografik habercilikten uzak  cinsiyetsiz, türcülüğe karşı, feminist bir algı ile yaşatmayı ve büyütmeyi hedefliyoruz. Bulunduğumuz bu noktadan yolumuz çok uzun ama sabırlıyız.  Sabrımızı bizimle  paylaşan okuyucularımıza, içerik üretenlere, altyapı desteği verenlere sonsuz teşekkür ediyor,  nice senelere diyoruz…!

Dag Medya

Sizinle kurucularımızdan Nefin Pera‘nın  kaleme aldığı doğum günü özel yazısını paylaşmak istiyoruz:

Dağ Medya;
Krallar ve kralın habercilerinin çağında hız’ın kutsanışını reddettiğinden bu yana, vicdan ve adalete aksak yürüyüşlerinde eşlik etmektedir. Coşkusu ve özgücü müsaade ettikçe; “canlı olmanın” hakkını verebilmek için farkında kalmayı, anlama gayretini ve dünyayla tercihen kurduğu dost iletişimi sürdürecek ve bildiklerini söylemekten geri durmayacaktır.

Bu vesileyle DAĞ MEDYA AİLESİ olarak; yayın hayatımızın ikinci yılında, ellerimizde balonlarla ilan etmekten gurur duyarız:

KİMSEYİ ALDATMADIK!

konfetiler……çiçekler…….müzik!

DAĞ MEDYA, BeynelmilelSivilSamimiDuyarlı MEDYA!

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.