Türkiye’nin en genç festivali Tısfest Bahara Taşındı

Geçtiğimiz senelerde kış aylarında düzenlenen Türkiye’nin en genç film festivali Teen International Shorts Festival (Tısfest)  bu yıl 22-26 Nisan tarihlerinde yapılacak. TISFEST Kısa Film Yarışması Türkiye’de 13-19 yaş arası gençlere yönelik uluslararası tek kısa film yarışması olma özelliğini taşıyor

Vladislav Serkan Zuev

Vladislav Serkan Zuev @Reaserkan 
info@dagmedya.com

Festval kapsamında, yaş sınırı haricinde başka bir kısıtlama olmadan herkese açık olarak bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Amacı öğrencilere genç yaştan sinema sevgisi kazandırarak Türkiye ve dünya sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına kendini kanıtlama fırsatı sunuyor.

TIS_CallForEntries

Sinema sektörü tarafından büyük takdir gören ve ilgiyle takip edilen yarışma, yarışmacıların filmlerinin dünya çapındaki okul ve diğer film festivallerinde gösterimine de fırsat sunuyor. Geçtiğimiz yıl tüm dünyadan 216 kısa filmin katıldığı yarışmanın finalistleri festival haftasının dışında düzenlenen 5 farklı ülkede 8 TISFEST özel gösterimi kapsamında seyirciyle buluştu.

TISFEST Kısa Film Yarışması tüm gençleri film çekmeye davet ediyor. Yarışmanın son katılım tarihi 1 Mart 2014.  Yarışma sonuçları, genç sinemacıların ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı festivalin son gecesinde, 26 Nisan’da açıklanacak.

Yarışmanın ön jürisinden açıklanan isimler arasında; yönetmenler; Burak Çevik, Mehmet Can Yavuz, Hemi Behmoaras, eleştirmen; Demet Öztürk ve festival direktörü Berkant H. Erdem. Jüride kesinleşen isimler ise, Tepenin Ardı filminin yönetmeni Emin Alper ve Cannes Film Festivali’nde bu yıl Altın Kamera ödülünü alan Anthony Chen. Animasyon jürisinde ise Ayçe Kartal ve Andrea Schneider filmleri değerlendirecek. Yarışma hakkında bilgi, katılım şartları, iletişim bilgileri ve tüm gelişmelere TISFEST’in internet sitesinden ve sosyal medyadan erişmek mümkün.

www.tisfest.com
www.facebook.com/tisfest
www.twitter.com/tisfest

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.