Oyuncu Philip Seymour Hoffman Öldü

2005 yılında Capote filmindeki Truman Capote rolüyle Oscar dahil dört önemli en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Philip Seymour Hoffman, evinde ölü bulundu. Hoffman 46 yaşındaydı.

Philip

Oscar ödüllü oyuncu Philip Seymour Hoffman bugün ABD saatiyle sabah 11.30’da New York’daki evinde ölü bulundu. Hofman 46 yaşındaydı.

Wall Street Journal haberine göre, Hoffman bir senaryo yazarı tarafından West Village’daki evinin banyosunda ölü bulundu. Ölüm nedeni hakkında resmi açıklama henüz yapılmasa da gözetenin haberine göre Hoffman kolunda şırıngayla bulundu.

Hoffman geçtiğimiz yıl uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle tedavi gördüğünü açıklamıştı. Tedavi gördüğü merkez Hoffman’ın 20 yıl kadar önce yine tedavi gördüğünü, yeniden başlaması üzerine önleyici tedavi uygulandığını açıklamıştı.

Hoffman 2005 yılında Capote filmindeki Truman Capote rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’nı kazanmıştı. Bu rol ona aynı yıl BAFTA Ödülleri’nde, Altın Küre’de ve Screen Actors Guild Awards’ta da En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini getirmişti. Tiyatro kökenli olan oyuncu aynı zamanda tiyatro yönetmenliği de yapıyordu. Kostüm tasarımcısı  Mimi O’Donnell ile evliydi üç çocuğu vardı.

Kariyerinde bir çok önemli filmde rol almıştı. Bazıları şöyle: When a Man Loves a Woman (1994), Boogie Nights (1997), The Big Lebowski (1998), Magnolia (1999), The Talented Mr. Ripley  (1999), Almost Famous (2000), 25th Hour (2002), Cold Mountain (2003), Capote (2005), Before the Devil Knows You’re Dead (2007), Charlie Wilson’s War (2007), Synecdoche (2008), The Master (2012).

Kaynak: (HK-Bianet)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.