Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin AKP’den istifa etti

Eski İçişleri Bakanı, Ordu Milletvekili,Akp’nin kurucularından İdris Naim Şahin’in AKP’den istifa ettiği. İdris Bal, Hakan Şükür’ün ardından yaşanan üçüncü istifa oldu. 

İdris Naim Şahin :”Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum”

12-78

İdris Naim Şahin kimdir?

1 Haziran 1956’da Ordu Ünye’de doğdu. Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi alanında tamamladı.

Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Belediye’nin personel, hukuk, teftiş, kültür, sağlık, itfaiye, güvenlik, kontrol ve idari birimlerinin yönetiminde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli dernek ve vakıflarda üyelik ve yöneticilik görevi üstlendi.

AKP’nin kurucuları arasında yer aldı. 22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 61. Hükümet’te İçişleri Bakanı olarak görev aldı.

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.