Erdoğan: “Süt kadar ak bir sicille yürüyoruz”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, üç bakanın istifasına değinmedi.

Erdoğan özetle şunları söyledi:

“Gereği neyse onu yaparız, böyle bir hassasiyetle yürüyoruz. Başkalarını örnek almamıza gerek yok. Sicili siyah olanlar bize örnek teşkil etmez.”

“11 yıl içinde karalamalar, iftiralar oldu. Kötüleri aramızdan ayırdık, hakkında iddia olanların aklanıp gelmesini istedik. Söylentilerle aramızda operasyona girmeyiz.”

“Hukuk adaletin tecelli etmesi içindir. Meclis mahkemelerin yerine geçemez. Siyasi parti genel başkanları hakimlerin yerine geçemez.”

“Servis yapılıyor”

“Dokuz gündür bir operasyon yürütülüyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu denildi, daha sonra tarihin en büyük rüşvet operasyonu denildi.”

“Gizlilik kaydı olmasına rağmen içeriden dışarıya sürekli bilgi sızdırıldı. Burada yürütmenin uzatması, yargının safhası demek ki bunlar burada servis yapıyor. Bize düşen burayı da temizlemektir. Bu insanları kirletmeye kimsenin hakkı yok. Beraat eden insanların operasyon süreci içinde kirletilmesinin bedelini kim ödeyecek?”

“Günlerdir Halkbank Genel Müdürü’nün evinden çıkan kutular konuşuluyor. Siz bu kutuların ne olduğunu siz nereden biliyorsunuz? CHP genel müdürüne soruyorum, 2,5 milyon çıkan şahsı siz neden milletvekili yaptınız. Yargıyı da polisi de savunuyor. İnşallah böyle kalırsınız. Polise demediğini bırakmayan CHP şimdi sahip çıkıyor.”

Havaalanı, köprü, borsa

“Bir, İstanbul’da 46 milyar dolarlık havaalanı ihalesi gerçekleştirdik. Bu rahatsız etmiştir. Bu havalimanına karşı her olumsuzluğu her an yapabilir. Ankara’da Japonya Başbakanı’nı ağırladık, anlaşmalar yapıldı.”

“Üç, İstanbul 2,5 milyar dolarlık bir köprünün temelini attık. Bunu da engellemeye çalıştılar. Dört, İstanbul Borsası rekor kırdı. Bu da hazmedilmedi.”

“Beş, Merkez Bankası rezervi 27,5 milyar dolar olarak devralmıştık, 135 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı. Altı, gösterge faizi, Mayıs’ta yüzde 4,6’ya indi.”

“Uluslararası suikast”

“Yedi, dört kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye’nin kredi notunu Mayıs ayında artırdı. Sekiz, IMF’den aldığımız borcu Mayıs ayında sıfırladık. Uluslararası güçler devreye girdi. Dokuz, enflasyon, sanayi üretiminde rekorlar kırıldı.”

“Gezi olayları denilen sokak eylemleri başladı. Uluslararası medya kamp kurdu. Türkiye’yi karalamaya başladılar. Bu ihanettir, bunu acımasızca yaptılar. Apaçık ekonomik bir suikasta şahit olduk. Gezi’de istedikleri başarıyı elde edemediler.”

“Gezi’de Mayıs ayının başarıları, 17 Aralık’ta çözüm süreci hedef alındı. 17 Aralık’ta Diyarbakır’daki barışımıza da suikast düzenlediler. Kamuoyunu etkilemek için yolsuzluk paketiyle sundular. Diyarbakır’da, Mavi Marmara’nın, Oslo’nun, Halkbank’ın intikamını almak için tezgah kurdular.”

“Halkbank zarar etti”

“Dokuz günlük süreçte sadece Halkbank’ın uğradığı zarar 1 milyar 625 milyon dolardır.”

“14 ay izleniyor. Yargıda yürütmede birkaç zatın haberi olacak. Onların bağlı olduğu birimlerin haberi olmayacak. Dokuz günde yaşadıklarımız tam anlamıyla turnusol kağıdı olmuştur.”

“Kendi ülkesini değil, başkalarının çıkarlarını düşünen ajanlık yapan casuslar, sermaye güçleri, medya çeteler var. Devlet içinde böyle maşalar var. Bunun üzerine gideceğiz. Demek ki çetelerle verdiğimiz mücadele yetmemiş. Devlet içinde paralel yapıların oluşmasına izin vermeyeceğiz. Her yolu mubah gören bir hareket başarıya ulaşamaz.”

“Dini kisve altında”

“Anayasa ve yasalar çerçevesinde adımı atarız. Dini kisve altındaki örgütlerin benim ülkemde ameliyat, operasyon yapmalarına kesinlikle müsamaha etmeyiz. Türkiye’ye, milli iradeye bir tezgah kuruldu.”

“CHP darbelerle ya da böyle kirli komplolarla iktidara gelmiştir. CHP’nin genel başkanı bu şahsın yolsuzluk dosyalarıyla kameraların önüne çıktı. CHP, yolsuzluk görmek istiyorsa kendi geçmişine baksın, aynaya baksın. Bunlar ancak birlikte beddua seansları düzenlerler. Bize milletimizin duası yeter. Böyle yürüdük, bundan sonra da böyle yürüyeceğiz.”

“Bu bir yolsuzluk soruşturması değil, millete karşı açık bir tezgahtır. Bu oyun 30 Mart’ta sandıkta bozulacaktır. Yeni Türkiye yürüyüşümüzü kimse durduramayacaktır. Ya millet ya zillet.”

“Deniz Baykal’a da yapıldı”

“Sadece AK Parti’ye, hükümete değil, Türkiye’ye 76 milyona yapılmış bir komplodur. Hangi partiye oy verirseniz verin ama bu komployu görün. Bu komplonun Türkiye’nin hayrına değil, şerrine olduğunu görün. Bu komplonun benzeri Sayın Deniz Baykal’a da yapıldı. Milletim bu medyanın, sermeye çevrelerinin asıl niyetini görsün ve anlasın.”

“Bu çeteleri hukuksuzlukları temizlendiğimizde Türkiye’nin çok farklı bir yer olduğunu göreceğiz.”

“Allah bize yeter”

“Şer olarak görünen de hayır vardır. Bu çirkin komplodan, bu çirkin operasyondan çok güçlenerek çıkacağız.”

“30 Mart seçimleri çok önemli ve süreç çetin geçecek. En küçük ihmale, boşvermişliğe, moralsizliğe yer yok. Türkiye’nin istiklal mücadelesi sürecek, bu kadar önemli.”

“Millet bizimle, milletin hayır duası bizimledir. Bırakın iğrenç internet sitelerinde kasetleriyle boğulsunlar.”

“Biz bedduya lanet, duaya evet diyeceğiz. Alim olan insanlara beddualar değil, dualar yakışır. Arif, alim olan insanlara dua yakışır. Görünüyor ki bu iş şirazesinden çıkmış, böyle bir süreç içindeyiz. Allah bize yeter, millet bize yeter.” (AS)

Kaynak:Bianet

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.