Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak mı?

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, köşesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) milletvekili Hakan Şükür’ün istifasıyla ilgili “AK Parti’nin mütedeyyin kitledeki siyasi itibarını sarsan en ciddi olaydır” dedi.

12-17

Gülerce, hükümet-cemaat meselesi diye aylardır tartışılan konunun, Hizmet hareketi açısından ilk defa çok açık ve net şekilde izah edildiğini belirtti.

Yazıdan satır başları:

Dershane meselesi

Birincisi, bu istifa siyasetin bundan sonrasını etkileyecektir. Biri sorsa ki; “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak mı?” olmayacak derim. Bir tehdit olarak da kimse algılamasın. Haftalardır, köprüleri tamir için çırpınan biri olarak söylüyorum. AK Parti, üç büyük yanlış yaptı: Birincisi, dershaneler konusunda anlamsız, izahı olmayan bir yola girilmesi. Bir seçim öncesinde koskoca bir camiaya tepeden, buyurgan, hoyratça bakıldı… Her şey çok güzel bir çizgiye gelmişken, hem de bir seçim öncesinde gece yarısı baskını gibi dershaneler kapatılmak istendi. Hatırlayınız, Muhterem F.Gülen Hocaefendi rahatsızlık geçirmiş, hastaneye kaldırılmış. Sayın Başbakan kendisini telefonla arayarak geçmiş olsun demiş. Karşılıklı dualar edilmiş. Ardından Hocaefendi, tam sayfa teşekkür ilanıyla Sayın Başbakan’a en içten, en mütevazı bir hal ile kalben teşekkür etmiş. Bu tablo karşısında tam sevinirken pat dershaneleri kapatma kararı… Onun için bir mesele varsa –ki var- bunu başlatan Hizmet camiası olmadı, hükümet oldu…

Hizmete örgüt ithamı

İkincisi, Sayın Başbakan’ın, Hizmet hareketi, “örgüt” diye itham edilirken, bir AK Parti milletvekili “KCK gibi paralel yapı” diye konuşurken sessiz kalması… Sayın Başbakan ve AK Parti yönetimi, bu sessizliğin Hizmet camiasında gönülleri nasıl tarumar ettiğini bilselerdi, ah bir bilebilselerdi…

Fişlemeler

Üçüncü yanlış, AK Parti kapanmasın diye topluca dualar eden, geceleri gözyaşları ile seccadelerini ıslatan insanlara, bugün düşman muamelesi yapılması. Hele bazı AK Parti yöneticileri tarafından “ahlaksızlık” olarak nitelenen fişlemeler yok mu? O fişlemeler karşısındaki sessizlik yok mu? Hakan Şükür’e karalama kampanyası açanlar bilsinler ki, o şimdi Hizmet’in cesur yürekli bir kahramanıdır. Bir de bu açıdan bakılsın, derim.

BİANET/ZAMAN GAZETESİ

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.