“Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi” Kırşehir’deydi!

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği “Çocuk Gelinler Olmasın!” diye 2006 yılından günümüze kadar yürüttüğü yoğun çalışmaları fotoğraf karelerine sığdırdı. Kanada Büyükelçiliği’nin de desteğiyle, yürütülen çalışmaların bir çıktısı niteliğinde olan fotoğraflar, afişler ve kolaj çalışmaları Türkiye’de altı ilde sergileniyor. Bu sergilerin ilk durağı Kırşehir oldu.

Fotoğraf:Uçan Süpürge

Fotoğraf:Uçan Süpürge

İlk durağı Kırşehir olan “Çocuk Gelinlere Hayır!” sergisinin dün akşam saatlerinde Bahçelievler Konağı’nda açılışı yapıldı. Açılış konuşmalarını Uçan Süpürge Kadın Derneği’nden Selen Doğan, Kırşehir Vali Yardımcısı Özkan Demirel ve Canada  Fund for Local Initiatives(Yerel İnsiyatifler için Kanada Fonu)’den Eric Stenlund yaptı. Sergi açılışına Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Kırşehir’in ileri gelenleri, avukatlar, sosyal hizmet uzmanları, sivil toplum örgütlerinden temsilciler, halktan kişiler ve yerel medya çalışanları katılım gösterdi. Sergiye ilgi oldukça yüksekti.

Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’nin büyük desteğiyle gerçekleştirilen sergi Kırşehir Bahçelievler Konağı’nda 22 Aralık tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.

Uçan Süpürge ekibi Kırşehir Valisi ve Kırşehir Belediye Başkanı’na teşekkürü borç biliyor, çocuklar gelin olmasın diye bundan sonra yapılacak çalışmalar için hatıralar biriktirmeye devam ediyor ve Türkiye insan hakları tarihine yerelde de iz bırakarak ilerliyor. Bir sonraki durak Konya…

Sergiye dair fotoğralar şöyle:

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.