RedHack soruşturmasında gözaltına alınan 14 kişinin tamamı serbest bırakıldı

RedHack soruşturması kapsamında gözaltına alınan dokuz kişinin savcılık tarafından serbest bırakılmasının ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen beş kişi de serbest kaldı.

Bianet’in haberinde, 22 Kasım Cuma sabahı eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan 14 kişiden aralarında sanatçı Barış Atay’ın da olduğu dokuz kişi dün savcılık sorgularının ardından serbest bırakılırken beş kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmişlerdi.

Tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen 5 kişi de çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan herkesin dün gece saatlerinde serbest kalmasının ardından RedHack twitter hesabından şu mesajları yayımladı:

* Tum Redhack gozaltilari serbest, iste budur sahiplenme. :-)) Direnenlerin herzaman kazanacagi yeniden kanitlandi.

* Masumiyetin yargilanmasina izin vermeyen herkese tesekkuru borc biliriz. İnanc ve kararlilik yine kazandi. Avukatlarda var olsunlar. ZAFER

* Bizimle iliskilendirilen hicbir masumu yalniz birakmadik birakmiyacagiz, cunku biz bu yola yuregimizde ki tek birseyle ciktik HALK SEVGİSİ

* Milletin Vekillerini de unutmayalim,kararli durus sergilediler, kendilerini biliyor onlar. Ve siz dostlar buyuk #RedHack ailesi,var olun.

* Savunmayi savunan devrimci avukatlara destek olma sirasi bizlerde dostlar… 24-25-26 Aralik da Silivride. #DevrimciAvukatlar Onurumuzdur!

* Bugunku birlik ve dayanisma ruhunu Gezi Sehitlerimizin ve tutsaklarimizin davalarina tasimaliyiz.Hayat paylasinca guzel dostlar. #RedHack

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir