Times: ‘Aktörler, öğretmenler, imamlar gösteriler nedeniyle ateş hattında’

Times, ‘Aktörler, öğretmenler, imamlar gösteriler nedeniyle ateş hattında’ başlıklı haberinde Türkiye’de oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alınmasını duyuruyor okuyucularına. “Türk polisi, misilleme gibi görünen gözaltıların sonuncusunda geçen yazınki hükümet karşıtı gösterilere destek veren tanınmış, genç bir oyuncuyu tutukladı” diyor.

12-34

Gazete Atay’ın uçağa binmek üzereyken, Redhack soruşturması için İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alındığını yazıyor. Gazete Redhack grubunun Atay ve gözaltına alınan diğer 11 kişinin kendileriyle ilgisi olmadığını söylediğini aktarıyor. bbctürkçe’de yer alan haber şöyle devam ediyor;

“Sıklıkla nazik ve şehirli bir grup olan Gezi eylemcilerinin takibi, geniş bir sıra dışı muhalif çeşidini etkiledi. Bezm-i Âlem Sultan Camii İmamı ve Müezzini şehirden sürüldü. Onlarca gazeteci ya işten atıldı ya da el çektirildi. Terör bağlantıları iddialarıyla yargılananlar da var. Hükümet vergi soruşturmalarıyla protestolara destek veren işletmeleri hedef aldığı iddiasını reddediyor. Atay’ı polis götürürken, Türk medya kuruluşları, gösterilere katıldığı için maaşı kesilen ve evinden uzakta bir okula sürülen ilkokul öğretmeni Feray Bozoklar’dan bahsediyordu. Bozoklar ise iddiayı reddediyordu.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.