Başbakan: Gelin bunu okula dönüştürün. Arsa, vergi, enerji her türlü teşviki verelim..

Hükümet ile Gülen Cemaati’ni karşı karşıya getiren, günlerdir sürmekte olan dershanelerin kapatılması konusu devam ediyor

DagMedya.Net –Rusya dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; “dershanelerin kapatılması cemaate karşı bir hamle değil, okula dönüştürelim, öğretmen açığını kapatmak için yeni atamalar olacak ve 40 yaş üstü öğretmenleri de mülakatla alacağız.” şeklinde konuştu.

page_basbakan-erdogan-esim-ve-cocuklarim-beni-affetsin-spora-ve-istanbula-bir-askla-baglandim_245599034

Erdoğan’ın konuşmasının satır araları şöyle:

“Dershaneciliği sadece belli bir grup yapmıyor. Ama nedense burada hedef tahtasına konulurken çok ağır konulduk.

“Gelin bunu okula dönüştürün. Arsa, vergi, enerji her türlü teşviki verelim. Öğretmende sıkıntım var diyorsan, bu öğretmenleri yazılıya tabi tutmadan mülakatla alalım ve istihdam edelim.

“Etüt merkezlerini okuma salonlarını kapatmıyoruz. Etüt merkezlerinde ağırlık SODES’indir (Sosyal Destek Programı). Buradaki öğretmenlerin birçoğu da cemaatteki kardeşlerimizden gelmektedir. Projeleri uygun görülüyor, öğretmenlerin ücretini ödüyoruz. Çocuğunu kursa göndermek için hayvanını, kolundaki bileziğini satan ailelerimizi bu yükten kurtarmak istiyoruz.”

‘Bir gece baskını ile düzenleme yapılacak’ ifadesi hakikaten hiç şık değildir. Bir tasarıyı hazırlarsınız, parlamentoya getirirsiniz. Veya parlamentoda bir önerge verilir, bu başlığı atarsın.

“Eğer cemaat olarak değerlendirilecekse, cemaatin mensupları, en ileri gelenleri, bugüne kadar Tayyip Erdoğan’a ne getirdiler de Tayyip Erdoğan geri gönderdi? Üniversitelerin hazırlanması, üniversitelerin verilmesi ile ilgili adımlardan tutunuz da birçok faaliyete yönelik yapabileceğimiz ne varsa bunları yaptık. Benden geri dönen hiçbir şey yoktur. Buna Rabbim şahittir.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir