Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı!

Muhalif tavrıyla bilinen oyuncu Barış Atay’ın havaalanında gözaltına alındığı bildirildi. “Redhack’le bağlantılı” olarak işlem yapıldığı öğrenildi.

12-36

Avukat Efkan Bolaç twitter hesabından, oyuncu Barış Atay’ın Havaalanında gözaltına alınarak evinde arama yapıldığını, Redhack’le bağlantılı olarak işlem yapıldığını ve Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğünü paylaştı. Barış Atay dışında 7 kişinin daha aynı gerekçeyle gözaltında olduğu öğrenildi.

Barış Atay, Gezi direnişine verdiği destekle ve AKP’ye muhalif tavrıyla tanınıyordu. Aynı zamanda Hataylı olan Barış Atay’ın Suriye konusunda da hükümetin savaş politikalarına karşı durduğu biliniyordu.

Atay, Gezi direnişinde hayatını kaybedenler için yaptığı yürüyüş ve eylemde şu konuşmayı yapmıştı:

“12 yıldır süren baskıya karşı büyük bir karşı koyuş bu. Demokratik eylemlere saldırı olmayacağını söyleyen İçişleri Bakanı’na sözüm var; ben o gece parkta şarkı söyleyenlerden biriydim, karanlıkta korkak gibi saldırdınız. Bu yüzden içeriye girmeyeceğiz, bu daha başlangıç mücadeleye devam.”

Atay, ODTÜ’lü öğrenciler için kaleme aldığı bir yazıda da “Bu bir özgürlük mücadelesi bu bir varoluş kavgasıdır. Yanınızdayız, hiç vazgeçmeden, geri adım atmadan” demişti.

Barış Atay, “Arka Sıradakiler” dizisinde “Saffet” rolünü oynamıştı, Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı “Hayat Devam Ediyor” dizisinde de rol alıyordu.

* bianet ve haber sol sitelerinden derlenmiştir.

İşte Barış Atay’ın Suriye çıkışı:

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir