Erdoğan: ” Erdoğan: Yeni Bir Türkiye İnşa Ediyoruz”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da konuşuyor.

Konuşmasından kesitler:

Erdoğan: “Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını, 76 milyonun  kucaklaştığını göreceğiz. Eğer Diyarbakır huzurlu olursa, Erbil, Kamışlı daha huzurlu olur.”

Erdoğan: “Şiddet hiç bir sorunun çözüm yöntemi değildir. Çocuklarımızın canı, kanı üzerinden hesap yapanlara, Diyarbakır’ın yeter artık demesini istiyorum.”

Başbakan Erdoğan: “Diyarbakırlı, Kürt, Türk, Zaza, Arap kardeşim. Bu devlet senin devletindir. Hiç bir kimlik artık inkar edilemez. Yeni Türkiye’de ayrımcılık olamaz. Yeni Türkiye’de inkar, red, asimilasyon olmadı olmayacak. Tıpkı 23 Nisan 1920’de olduğu gibi Türk de Kürt de Arap da bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır.”

Düzenlendi_Photo-1627

Başbakan Erdoğan: “Biz yeni Türkiye’yi inşa ediyoruz.”

Başbakan Erdoğan: “2005 yılında sizin meselemiz bizim meselemizdir dedim. ‘Biz bu işi çözeceğiz’ dedik. İnkar, ret, asimilisyon politikalarına bir son verdik.”

“Bölgede yeni bir tek parti anlayışının kabul edilemeyeceğini” belirten Başbakan Erdoğan: “Kendilerinden başkasına hayat ve siyaset hakkı tanımayanlar bölgeye barış getiremez.”

Başbakan Erdoğan: “Gönlünüzün sesine kulak verin. Vicdanla, gönülle karar verin. Bizim aracılara, tercümanlara ihtiyacımız yok.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir