Başbakan Diyarbakır Belediyesini Ziyaret Etti

Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet Diyarbakır Belediyesi’ni ziyaret etti. Recep Tayyip Erdoğan’ı, Belediye Başkanı Baydemir’in yanı sıra Ahmet Türk, Leyla Zana, Sırrı Sakık, Esat Canan ve Altan Tan karşıladı.

Bianet’te yer alan haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Federal Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesut Barzani bugün Diyarbakır’da bir araya gelecek.

11:30’da Diyarbakır’a giden Başbakan Erdoğan’ı havaalanında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir karşıladı. Diyarbakır Havaalimanı’ndaki karşılamada, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP milletvekilleri Sırrı Sakık, Altan Tan, Esat Canan ile İl Emniyet Müdürü Recep Güven de vardı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Diyarbakır’a geldi.

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır’daki temaslarına Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek başladı. Erdoğan’ı bina girişinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Hakkari Milletvekili Esat Canan ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş karşıladı.

Başbakan Erdoğan’ın yaklaşık yarım saat süren ziyaretinin ardından açılış yapmak üzere belediyeden ayrıldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir