“İsterseniz bu davayı Kayseri’ye alın, nereye alırsanız alın, ama halkın adaletinden kaçamayacaksınız”

Eskişehir’deki Gezi Eylemleri sırasında 2 Haziran’da sivil ve polis kişilerce dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir’den Kayseri’ye taşınması dün Eskişehir’de yapılan yürüyüşle protesto edildi.

Haber sitelerinde yer alan bilgilere göre “Davayı kaçırabilirsiniz ama halkın adaletinden kaçamayacaksınız” yazılı pankartla Valilik binasına yapılan yürüyüşte “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür” ve “Vali istifa” sloganları atıldı.

Çevik kuvvet ekipleri eylemcilerin önünde barikat kurarak Valilik binası önünde basın açıklamasına izin vermeyeceklerini söyledi. Eylemcilerin temsilcileriyle yapılan görüşme ve alana gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kimseye zarar gelmesini istemediğini, eylemin ardından olaysız dağılmasını istediği konuşmanın ardından polisler birkaç metre geri çekildi.

Burada yapılan açıklamada Ali İsmail Korkmaz’ı öldürüldüğü günden itibaren demokrasi güçleri, forumlar ve Eskişehir halkının delillerin karartılması ve katillerin yargılanması için mücadele verdiği belirtildi.

Mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğinin belirtildiği açıklamada “İsterseniz bu davayı Kayseri’ye alın, nereye alırsanız alın, ama halkın adaletinden kaçamayacaksınız” dendi. (BK-Bianet)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir