İhracat birim değer endeksi yüzde 1,2 azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)  Dış Ticaret endeksleri verilerini açıkladı. TÜİK’in bildirim raporu verilerine göre ihracat birim değer endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azalırken, ithalat yüzde 2,7 geriledi.

12
DağMedya.Net-İhracat Endeksi  ise bir önceki yılın aynı ayına göre yakıtlarda yüzde 7,1 azalırken, gıda, içecek ve tütünde yüzde 4,2, yakıt hariç hammaddelerde yüzde 0,1, gıda, içecek, tütün hariç imalat sanayiinde yüzde 0,1 arttı.

İthalat Endeksi ise bir önceki yılın aynı ayına göre, gıda, içecek ve tütün ürünlerinde yüzde 2,3, yakıt hariç hammaddelerde yüzde 6,1, yakıtlarda yüzde 6,3 azalırken, gıda, içecek, tütün hariç imalat sanayiinde ise yüzde 0,1 arttı.

İhracat birim değer endeksi 2013 yılı üçüncü çeyrekte  yüzde 0,04 arttı

İhracat birim değer endeksi 2013 yılı üçüncü çeyrekte bir önceki yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 0,04 arttı.  Endeks bir önceki yılın aynı çeyreğine göre, gıda, içecek ve tütünde yüzde 1,6, ham maddelerde (yakıt hariç) yüzde 0,4, imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayinde  yüzde 1,6 artarken, yakıtlarda yüzde 3,6 azaldı.

12-12

İthalat birim değer endeksi 2013 yılı üçüncü çeyrekte yüzde 1,5 azaldı

İthalat birim değer endeksi 2013 yılı üçüncü çeyrekte bir önceki yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 1,5 azaldı. Endeks bir önceki yılın aynı çeyreğine göre, gıda, içecek ve tütün ürünlerinde yüzde 2, imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayinde  yüzde 1,8 artarken, ham maddelerde (yakıt hariç) yüzde 6,6, yakıtlarda yüzde 4,4 azaldı.  (PD)

Raporu okumak için tıkla..

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Pınar Dağ

about.me/dagpinar

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir