Can Yücel yeniden sahnelerde!

Can Yücel, Tiyatro Kumpanyası’nın ses getiren tek kişilik oyunu “Can” ile bir kez daha tiyatro ve şiirseverlerle buluşuyor.  Tiyatrocu Genco Erkal tarafından Can Yücel şiirlerinden uyarlanan oyun, Kasım ve Aralık ayında Adana, Antakya, Gaziantep ve İstanbul’daki tiyatro salonlarında sahnelenecek.

12-13

2011 yılında ilk kez sahneye konan, yönetmenliğini ve oyunculuğunu Kemal Kocatürk’ün üstlendiği, uyarlamasını Genco Erkal’ın yaptığı “Can” oyunu ile yeniden ölümsüzleştirilen ve hayatın içinden hiç eksilmeyen Türkiye’nin en önemli şairlerinden Can Yücel, bu yıl da sevenlerini peşinden sürükleyecek ve Adana, Antakya, Gaziantep ve İstanbul’daki tiyatro salonlarında izleyicilerle buluşacak.

Mehmet Güleryüz’ün video-desenleri ve Ayça Kocatürk’ün müzikleri eşliğinde sahneye aktarılan oyunda Mehmet Güleryüz’ün on altı video deseni yer alıyor. Yalın bir sahne düzenine ve dile sahip olan oyunun çevre düzeni ise, Sırrı Topraktepe tarafından yapılıyor, ışık tasarımını da Aslı Atasoy üstleniyor.

“Can” gösterimleri

Biletix’ten ve tiyatro gişelerinden biletleri temin edilebilen oyunun dört farklı şehirdeki gösterim yerleri ve tarihleri ise şöyle:

 

12 Kasım Salı, 20.30                    Adana Büyükşehir Sahnesi

13 Kasım Çarşamba, 20.30           Antakya Meclis Salonu

14 Kasım Perşembe, 20.30           Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi

22 Kasım Cuma, 20.30                 İstanbul Şişli Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

27 Aralık Cuma, 20.30                 İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi

 

 

Oyunlar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler www.tiyatrokumpanyasi.com adresini kullanabilirler.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir