Alengirhane’de çok alengirli atölyeler başlıyor!

Bir Delinin San’Art Köşesi

Ece_Isık

Beyoğlu
Ece Işık 
/@queenviolett / info@dagmedya.com

 

 foto 2

Alengirhane; “çok alengirli fotoğraf işlerinin döndüğü bir fotoğraf stüdyosudur” mottosuyla yola çıkmış, bugüne dek çok başarılı işlere ev sahipliği etmiş bir kuruluş. Fotoğraf amatörleri ve serbest çalışan fotoğrafçıların ihtiyaçları ve beklentileri göz önüne alınarak bireysel ve kurumsal stüdyo hizmetleri sunmak üzere hayata geçirilmiş.

Her bütçeye uygun bir fiyat politikası izleyen Alengirhane, sadece kiralık stüdyo hizmeti ile kalmayıp ihtiyaca göre fotoğrafçı, model, ışıkçı, asistan, saç tasarım uzmanı, makyöz ve kostüm uzmanı gibi gerek duyulan tüm uzmanlık dallarında aracılık ve tedarik hizmeti vermekte. Alengirhane ayrıca çekim öncesi hizmetlerinin yanında; profesyonel grafik işleme ve baskı gibi çekim sonrası hizmetlerinde de kendi alanında isim sahibi işletmeler ile profesyonel çözüm ortaklıkları yürütmekteler.

Akademik olarak ta profesyonel fotoğrafçılarıyla atölyeler düzenlemekte. Güncel olarak 3 atölye çalışmaları mevcut.

Stüyo Fotoğrafçılığı

9 Kasım 4.Dönem Çok Alengirli Stüdyo Eğitimi

Aykut Gürel foto

Aykut Gürel 

Teorik Eğitim

4 hafta boyunca 2 saat süre ile stüdyo ekipmanlarının tanımı ve efektif kullanımı konuları üzerinde yoğunlaşan teorik bir eğitimdir. Katılımcının stüdyo ortamında etkili bir çalışma gerçekleştirebilmesini sağlar.

Pratik

Her katılımcıya, dilediği zamanlarda kullanabileceği toplam 10 saatlik stüdyo kullanım hakkı tanımaktadır. Bu sayede katılımcı derslerde öğrendiklerini farklı zaman aralıklarında tatbik ederek teorik bilgilerini pratik eder ve portfolyosu için çalışmalar yapar.

Portfolyo

10 saatlik stüdyo pratiğini tamamlayan katılımcılar, arzu ederlerse saç, makyaj, model ve stilist desteği Alengirhane tarafından ücretsiz sağlanmak üzere, portfolyoları için çekim yapabilirler.

Tekrar

Katılımcılar, arzu ederlerse kaçırdıkları dersler yerine, ya da derslerin tamamına katılmış olsalar bile pekiştirme amaçlı olarak bir sonraki eğitime ücretsiz olarak katılabilirler.

Moda Fotoğrafçılığı ve Dijital Düzenleme
9 Kasım 3.Dönem Ozan Balta Atölyesi

atölyeden görüntü

moda-fotograf-duzenleme-atolyesi (1) moda-fotograf-duzenleme-atolyesi (2) moda-fotograf-duzenleme-atolyesi (3)

Moda Fotoğrafçılığı ve dijital düzenleme atölyesi 6 hafta boyunca 2 saat süre ile moda fotoğrafçılığını tanıma, tatbik etme ve moda fotoğrafı düzenleme konuları üzerine yoğunlaşan teorik ve pratik bir eğitimdir.

Eğitimin ilk 2 haftalık kısmı moda fotoğrafında ışık kullanımı model – fotoğrafçı ilişkisi, saç, makyaj, stilist yönetimi konularında yoğunlaşmaktadır. Ayrıca anlatılacak konular profesyonel modeller eşliğinde tatbik edilerek pekiştirilecektir.

Katılımcılar, kalan 4 hafta boyunca temel konulardan başlayarak moda fotoğraflarının dijital olarak düzenlenmesi hakkında bilgilendirilir.

Anolog Fotoğraf Atölyesi
9 Kasım 1. Dönem

anolog-fotoğrafpng (1) anolog-fotoğrafpng (2)

Gösterimler

6 hafta sürecek olan Anolog Fotoğraf Atölyesi’nde; çekim tekniklerinden, makina ve film kullanımına, eski ve köklü fotoğraf disiplinlerinden, anolog fotoğrafın duayenlerine uzanan geniş bir yelpazede, anolog fotoğrafçılığı tanıtımı hedefleniyor.

Tanışma

Tüm katılımcılar, orta format, polaroid, lomo gibi fotoğraf ve film makinalarının olduğu Atölye’nin fotoğraf makinası havuzundan, dilediği kadar makina alıp kullanarak, anolog fotoğrafçılığı deneyimleyebilecek.

El yapımı

Her katılımcıya ücretsiz olarak biri kartondan, biri plastikten olmak üzere iki fotoğraf makinası şablonu verilecek. Tamamen kendi becerilerinizle birleştirip kullanabileceğiniz fotoğraf makinalarınız olacak. Bunlar ile fotoğraf çekebileceksiniz.

Baskı – Sergi

Katılmcılar, atölye süresince çektiği fotoğraf ve kısa filmlerin banyo edilmesi, düzenlenmesi, basılması, sergilenmesi, basılması, sergilenmesi gibi konularda bilgi ve destek alacaklar.

Her katılımcıya, aldıkları eğitim sonunda katılım belgesi verilecek.
İçerik hakkında detaylı bilgi ve kayıt için 0532 512 67 50 telefon numarasında ulaşabilirsiniz.

info@alengirhane.com

Büyük Hendek Cd No:21
Bereketzade Mh., 34400 Beyoğlu/İstanbul

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.