“Türk medyasında beyin ölümü gerçekleşmek üzere… “

Serdar Turgut, Türkiye medyasını değerlendirdiği yazısında önemli tespitlerde bulunuyor. Dünyada gazeteciliğin ölmediğini ve ölmeyeceğini belirten  Serdar Turgut, Türkiyeli gazetecilerin ise beyin ölümünün gerçekleşmek üzere olduğunu savunuyor.

 

Serdar Turgut, Habertürk Gazetesi’nde şunları yazmış… 

İNTERNETİN hâkim olmasıyla ve dijital âlemin katılımcı interaktif ortamında herkesin, hatta iki satır twit atanın bile kendisini gazeteci olarak gördüğü bir global dünyada, gazetelerle birlikte gazeteciliğin de öleceği tahminleri yapılıyordu.

Global düzeyde bu tahminin doğru çıkmayacağı çoktan belli oldu. Ayrıca yeni medya deneyleri nedeniyle gazeteciliğin ölmeyeceği gibi yeni bir altın çağına girdiği bile söylenir oldu şu aralar.

Daha önceki kötümser tahminlerin tutmayacağı global düzeyde belli olsa da bu tahminin bir tek Türkiye’de doğru çıkacağı görülüyor. Bu ölümün nedeni ise internet ve yeni medya filan değil, bu ölümün asıl nedeni beyinlerimiz. 21 ‘inci yüzyılda Türk kolektif beyninde yaşanan durgunluk ve gerileme hızı, dünya ortalamasının hayli üstünde.

Yazının tamamını okumak için tıklayın…

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir