Nor Radyo artık Süryanice de ses veriyor!

Nor Radyo, 28 Ekim’de yeni yayın dönemine başladı. Radyoda, bu dönem ilk kez Süryanice bir program da yer alacak. Süryanilerin toplumsal ve kültürel gündeminin ele alınacağı, Ferit Altınsu ve Şabo Boyacı tarafından hazırlanan ‘Geshro’ adlı program, Perşembe günleri 21:00-22:00 saatleri arasında dinleyiciyle buluşacak.

12-12

2009’dan beri çokdilli yayıncılığa devam eden Nor Radyo, 28 Ekim’de yeni yayın dönemine başladı. Radyoda, bu dönem ilk kez Süryanice bir program da yer alacak. Süryanilerin toplumsal ve kültürel gündeminin ele alınacağı, Ferit Altınsu ve Şabo Boyacı tarafından hazırlanan ‘Geshro’ adlı program, Perşembe günleri 21:00-22:00 saatleri arasında dinleyiciyle buluşacak.
Yeni yayın döneminde başlayacak olan diğer programlar şunlar: Vedat Kara’nın hazırlayıp sunacağı, Alevilerle ilgili kültürel ve toplumsal gelişmelerin dinleyiciyle buluşacağı ‘Mihman’; Hêvî LGBTİ İnsiyatifi’nin hazırlayıp sunacağı, gay, lezbiyen, biseksüel, trans ve interseks bireylerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, çalışmalarını, anlatılmayan hikâyelerini duyurmayı amaçlayan ‘Buradayız Aşkım’; sosyal medyada yaptıkları alternatif habercilikle seslerini duyuran ‘Ötekilerin Postası’; Rosi Da’nın hazırlayıp sunacağı ‘Tutsakların Sesi’; Şevket Uyanık ve Serhat Koç’un hazırlayıp sunacağı, yeni medya, sansür, gözetim, internet ve toplumsal hareketler konulu ‘Korsan Yayın’; Aslı Kırbaş’ın hazırlayıp sunacağı, kültür-sanat gündemini ele alacak ‘Sanat Hayat’ ve şair Bedros Dağlıyan’ın hazırlayıp sunacağı ‘Şiire Yolculuk’.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir