Röportaj Atölyesi başladı

78’liler Girişimi bünyesinde oluşturulan Röportaj Atölyesi başladı.

Müjde Ağır
Beyoğlu
Müjde Ağır @agirmujde
info@dagmedya.com

78’liler Girişimi bünyesinde oluşturulan ve kıdemli gazeteciler Celal Başlangıç, Ragıp Duran; akademisyenler Prof. Yasemin İnceoğlu ve Doç. Esra Arsan’ın yürüteceği Röportaj Atölyesi, 31 Ekim 2013 Perşembe günü başladı.

11 Ocak 2014’e kadar sürecek olan atölyenin ilk günü, tanışmanın yanı sıra, eğitmenlerin katılımcılara aktaracakları derslerin konu başlıkları, konuk uzman ve gazetecilerin atölyeye geliş amaçları, atölye sırasında ve sonrasında amaçlanan projeler hakkında keyifli sohbetler ile geçti.

Atölyeye gelip bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak olan konuklar (alfabetik sıra ile) Bekir Ağırdır, Bekir Coşkun, Can Dündar, Cengiz Aktar, Doğan Akın, Erdoğan Aydın, Ergin Konuksever, Faik Bulut, Fikret İlkiz, Fikret Otyam, Göksan Göktaş, Hasan Cemal, Hıfzı Topuz, Hikmet Çetinkaya, Mete Çubukçu, Mihail Vasiliadis, Nazım Alpman, Pınar Öğünç, Rıdvan Akar, Sarkis Seropyan, Sırrı Süreyya Önder, Tuğrul Eryılmaz ve Yalçın Pekşen olacak.

Atölyenin ilk konuğu Nazım Alpman, 2 Kasım 2013 Cumartesi günü katılımcılarla bir araya gelecek.

12-45

Gazeteci Nazım Alpman

Gazeteciliğin önemli bir branşı olan röportajın son yıllarda neredeyse tamamen unutulması üzerine genç kuşağa röportajın önem ve konumunun kavratılması amacı ile düzenlenen bu atölye, katılımcılara röportaj yazarlığı ve edebi gazetecilik alanında kariyer yapma fırsatları sunmayı da hedefliyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.