Avrupa Dilleri Günü Kutlandı

Her yaştan insanın lisan öğrenmesini teşvik ve Avrupa dillerini tanıtmak amacıyla yapılan Avrupa Dilleri Günü İstanbul’da  Yunanistan Konsolosluğu Sismanglio Megaro binasında dün 4. Kez kutlandı.

Beyoğlu
Vladislav Serkan Zuev

info@dagmedya.com

Yunanistan Başkonsolsoluğu’nda düzenlenen kutlamada birbirinden eğlenceli  etkinlikler, gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Avrupa Dilleri Günü / Muhabir: Viladislav Serkan Zuev-Beyoğlu-Dağ Medya

Avrupa Dilleri Günü / Muhabir: Viladislav Serkan Zuev-Beyoğlu-Dağ Medya

Ziyaretçiler Avusturya,Yunanistan,Slovakya,İsveç,Çek Cumhuriyeti,Romanya,Fransa,İtalya ve İsviçre ülkelerinin oldukça küçük ama etkileyici tanıtım standlarını ziyaret ettiler.Kutlamada ülkelerin halk dansları  konsolosluğun ikinci katında ziyaretçileri  neşelendirirken, ülkelerin kültürleri hakkında da fikir verdi.

 

slovak halk dans (2)

Slovak Halk Dansı / Muhabir Viladislav Serkan Zuev/ Dağ Medya

 

Öğlen başlayan etkinlikte kısa ancak her kültürün diline dair fikir veren  ziyaretçilerin ilgisini çeken ve belkide kimileri için dil öğrenmeye bir başlangıç olacak dil kursları gerçekleştirildi. Eğlenceli dil oyunları ve interaktif özel performanslar ile vücut perküsyon grubu  KeKeÇa oldukça zevkli ve renkli  gösteriler sundu.

 

vuctu perk. grubu kekeça

Vuctu perk. grubu kekeça / Muhabir: Viladislav Serkan Zuev- Dağ Medya

ispanyolca dil öğretmeni

İspanyolca Dil Öğretmeni-Muhabir: Viladislav Serkan Zuev/Dağ Medya

‘Hiç bir zaman yeni bir dil öğrenemeyecek ve dil öğrenmenin getireceği avantajlardan faydalanamayacak kadar yaşlı değilsinizdir!’’ sloganıyla yola çıkan 12 kültür enstitüsü ve konsolosluk ortaklığıyla yapılan kutlama yediden yetmişe ziyaretçinin ilgi odağı oldu.

Çocuklar yerel figürleri boyayarak eğlenirken büyüklerde kısa fakat etkili dil kurslarında oldukça güzel ve verimli vakit geçirdiler.

280920131674

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir