Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarına operasyon

İstanbul’da emniyet birimleri, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin taraftar gruplarına yönelik bu sabah saatlerinde büyük bir operasyon başlattı.

Anadolu Ajansı, 500 polisin katıldığı operasyonda aralarında taraftar gruplarının liderlerinin de olduğu ‘en az 80 kişinin gözaltına alındığını’ belirtiyor.

Gözaltı sayısının artabileceği yolunda haberler geliyor.

Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın eski lideri Alen Markaryan ve Genç Fenerbahçeliler grubunun tribün lideri Sefa Kalya da bulunuyor.

İçişleri Bakanı Muammer Güler taraftar gruplarına yapılan operasyonla ilgili açıklamasında bunun 6222 sayılı ‘sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesini’ düzenleyen kanun kapsamında değil, organize bir örgütlü yapıya yönelik bir operasyon olduğunu açıkladı.

Güler, operasyonda Özel Yetkili Savcıların görev aldığını da belirtti.

Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş tribün liderlerinden Alen Markaryan ile Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya da var.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz yıl saha içi ve dışı olayların yaşandığı Fenerbahçe- Galatarasay maçından sonra taraftar gruplarını takibe aldığı ve bir yıldır Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlığını takip altına aldığı söylendi.

Asayiş Şubesi ekipleri, Çarşamba gecesi de sahaya girerek olaylara karıştıkları iddiasıyla 29 kişiyi gözaltına almış, 29 kişi sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir