İstanbul Lindy Hoppers röportajı salı günü Dağ Medya’da…

İstanbul Lindy Hoppers röportaj çalışması  salı günü Dağ Medya’da..

View this content on DAGMEDYA's website

Bir Delinin San’Art Köşesi
Ece Işık  / 
@queenviolett / info@dagmedya.com

Bilmeyenler için Swing dans nedir ?

Caz müziğinin altın çağı olarak görülen swing dönemi; caz ile dans edildiği, büyük orkestralar ile beraber anılan bir dönemdi. Lindy Hop ise bu müzikler eşliğinde yapılmış,  swing ailesinden, Harlem kökenli, Afro-Amerikan bir sokak dansıdır.

İstanbul Lindy Hoppers Kurucularından Banu Birecikligil ve Murat Öztürk İle Swing dans’tan ve sosyal dans gecelerinden konuştuk.

Türkiye’de bu az bilinen dans kültürünü bizle tanıştıran İstanbul Lindy Hoppers size de aşina geliyor olabilir. Komedyen Cem Yılmaz’ın yer aldığı banka reklamlarında, Lindy Hopper’s dans topluluğu eşliğinde Cem Yılmaz’ı Çarliston dansı yaparken gördük. Şimdiler de az biliniyor olabilir ancak önümüzdeki senelerde oldukça ses getirecek bir dans kültürü olduğunu söyleyebiliriz.

banumurat.jpg

Banu Birecikligil ve Murat Öztürk Fotoğraf: Ece Işık

Biz burada çok eğleniyoruz. Dans etmekten büyük keyif alıyoruz. Ulaşmak isteyenler için İnternet siteleri; http://www.istanbullindyhoppers.com/ Röportaj ve  pazar benim de katıldığım dans performansları görüntüleri  Salı günü Dağ Medya’da  sizlerle! Diğer Yazılar İçin Tıkla…

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir