Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde binlerce bisiklet sürücüsü pedallıyor

Bisikletli ölümlerine dikkat çekmek için yapılan eylemlerden biri de 22 Eylül Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde gerçekleşecek.

Bisiklet

Etkinlik, şehir içi ulaşımda bisikletin de bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini bir defa daha hatırlatmak içi bisiklet kullanıcılarının trafikteki varlıklarına dikkat çekmek amacı ile düzenleniyor. Birçok yerde çeşitli eylemlerde bulunan bisiklet sürücüleri 22 Eylül’ün onlar için dönüm noktası olacağını belirtti.

‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde Köprü’deyiz’

Etkinlik 22 Eylül Pazar günü yapılacak. Etkinliğin başlangıç yeri Taksim Meydan’ı, bitiş yeri ise Harem İskelesi olarak belirlendi.

Katılımcılar saat 9:30’dan itibaren Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nin bahçesinde bir araya gelecekler. Saat 10:30’da hareket edecek olan bisikletçiler, Mecidiyeköy ve Balmumcu üzerinden devam edip Boğaziçi Köprüsü’nü geçecek. Üsküdar üzerinden sahile inecek olan grup, Harem’de gezisini bitirecek.

Resmi izinler alındı

Boğazdan geçiş resmi izinlere tabi olduğundan, konu ile ilgili her türlü izin işleminin resmi makamlar tarafından yapıldığı belirtildi.

Etkinliğe yaklaşık olarak 10.000 kadar kişinin katılması bekleniyor.

Etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret buradan ziyaret  edilebilir.

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir