Dağ Medya’ya ‘Bir Delinin San’Art Köşesi’ ile Ece Işık Katılıyor

Ece Işık

Ece Işık

Dağ Medya künyesine  sanat haberleri, röportajları ve eleştiri yazıları ile Ece Işık katılıyor. Işık, ‘Bir Delinin San’Art Köşesi’ ile sanatın  Türkiye’de yaşanan halini Dağ Medya okurları için yazacak.  Ece Işık, ayda iki kez çalışma temposuna uygun olarak kültür- sanat çalışmaları yürütecek.

Işık’ın Dağ Medya için ilk çalışması, Lindy Hop dansının İstanbul’daki yokluğunu dolduran ve bu dansı İstanbul’da yaşatmak üzere kurulan dans topluluğu Istanbul Lindy Hoppers  ile olacak. Röportaj gelecek pazar  Dağ Medya’da!

Ece Işık kimdir?

Ece Işık, fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü mezunu. Doğan Aybay‘ın; Correct Ajans’ında 1994-1997 yılları arasında mankenlik yaptı, 2003 – 2009 yılları arasında ABT ve Akkaş Tiyatro adı altında Tiyatro Oyunculuğu yaptı ve kadrolu oyuncuydu. 2009 yılında Halk Eğitim Fotoğraf ve Grafik kursundan 4.seviye 1488 saatlik öğrenimi sonucunda sertifika alarak mezun oldu. Aynı yıl içinde (Mimari Fotoğrafçı) Faruk Kurtuluş‘un asistanlığını yaptı. 2010/2011 yılları arasında Deniz Koçak’ın asistanlığını yaparak belediyenin düzenlediği CRR konserleri, toplantılar vb. organizasyon çekimlerinde görev aldı.  2011/2012 yılları arasında (Moda Fotoğrafçısı) Onur Doğu‘nun asistanı olarak çalıştı ve fotoğraf editörlüğünü  yaptı. 2013 Ocak ayından itibaren serbest çekimler yaptı. Bunlardan en sonuncusu  Adil Işık e-ticaret sitelerine çekmiş olduğu fotoğraflar. Nazlı Moral‘ın “Bir” adlı kısa filmde de oyunculuk tecrübesi olan Işık,  fotoğrafçı Nazif Topçuoğlu içinde modellik yaptı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.