Kadıköy’de “Adalet, Özgürlük ve Barış İçin Binlerce Kişi Eylül’de Gel” Festivalinde Buluştu

Kadıköy’de düzenlenen adalet ve özgürlük festivalinde Marsis, Cenk Taner, Ceylan Ertem, Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi, Grup Yorum, Kardeş Türküler,Birsen Tezer ve Hayko Cepkin sahne aldı.

Kadıköy2

12-12

Gezi direnişi ile birlikte ortaya çıkan park forumları, saat 15.00’te Kadıköy Rıhtım’da biraraya geldi.

Forumfest” tarafından organize edilen etkinlikte Marsis, Cenk Taner, Ceylan Ertem, Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi, Grup Yorum, Kardeş Türküler ve Hayko Cepkin sahne aldı.

Forumfest’in İnternet sayfasından yayınladığı çağrı metninde şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz tarihinin en önemli yaşam ve özgürlük mücadelelerinden Gezi direnişi; her türlü polis şiddetine, hukuksuz gözaltı ve tutuklamalara, iktidarın itibarsızlaştırma saldırılarına karşın dayanışmanın gücüyle, forumlarla sürmektedir.

“Ülkenin dört bir yanında parklar; toplumsal siyasal sorunları tartıştığımız, çözümler üretmeye dönük kolektif akıl ve enerjiyi devreye soktuğumuz, dayanışma eylem ve faaliyetlerini yükselttiğimiz alanlar haline gelmiştir. Şimdi forumlar olarak bir araya geliyoruz.

“Bizler, forumlar olarak Eylül ayını ‘Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam’ sloganı ile karşılıyoruz. Gençler yaratıcılıklarıyla, anneler kucaklayan şevkatiyle, işçiler üretimden gelen gücüyle, kadınlar gür sesiyle, halklar tüm renkleriyle, taraftar grupları cüretiyle, LGBT bireyler biz de varız çığlığıyla, yaşlılar yeniden canlanan hayat enerjisiyle… Direniş ve dayanışma ruhuyla, özgürlüğe duyduğumuz özlemle 15 Eylül’de Kadıköy’de Rıhtım’da buluşacağız.” (EKN) -BİANET

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir