İstanbul, Ankara ve Hatay’da Ahmet Atakan gösterilerine polis müdahalesi

Hatay’da ODTÜ ve Suriye’de savaşa hayır protestolarının düzenlendiği eylemde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Atakan için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde anmalar üç gündür sürüyor. Polis eylemcilere gaz ve su ile müdahale ediyor.

Fotoğraf: Hakiki Saylon/Twitter

Fotoğraf: Hakiki Saylon/Twitter

İstanbul’un Kadıköy semtinde 2 gündür düzenlenen Ahmet Atakan‘ı anma eylemleri bu akşam da devam ediyor. Yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grup ara sokaklara dağıldı.

23.13: Çevik kuvvet polisleri moda caddesinden barlar sokağına ilerlerken halk camlardan “Katil polis, Kadıköy’den defol” diye bağırıyor.

Ankara’da müdahale

 

Başkent’te de bu gece de eylem yapıldı. Göstericiler barikatları ateşe verirken, polis TOMA ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu.

23.22: Tuzluçayır’da halk meydanda oturma eylemine başladı. Tüm ara sokaklarda barikatlar kurulmuş durumda.

 

Hatay’da müdahale

 

Hatay’da Ahmet Atakan’ın hayatını kaybetmesini protesto etmek isteyen bir grup, Sultangazi Mahallesi’nde saat 21.30 sıralarında eylem yapmaya başladı. Göstericiler, İsmetpaşa Caddesinin bir bölümünü trafiğe kapattı. Çöp konteynırlarını yola devirip barikat kuran göstericiler, bu barikatı ateşe verdiler. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri yüzleri maskeli gruba müdahale etti. Daha sonra göstericiler polis ekiplerine havai fişeklerle karşılık verdiler. Polis ekipleri TOMA aracı ile yanan barikatı söndürdü. İsmet Paşa Caddesi’nde eylem devam ediyor. Öte yandan eylem başlamadan önce ara sokaklarda kimliği belirsiz kişilerce, silahlarla havaya ateş edildiği iddia edildi.

Öte yandan, Kadıköy sokaklarında sokakta satranç oynayarak eylem yapanlar da oldu.

satrançq

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir