Toyota tarzı yalın liderlik

Toyota Way to Lean Leadership

Jeffrey K. Likers&Gary L. Convis

Çeviri: Ayşe Soydan

Yayına Hazırlayan: Utku Umut Bulsun

Toyota Tarzı başarının son halkası: Yalın Liderlik

kapak

Gerçek problemleri
çözmek, belli uygulamaları iyileştirmek ve yeterli sonuçlar üretmek isteyenler için…
TEKNİK ÖZELLLİKLER:
1. BASKI: Eylül 2013
ISBN: 978-605-5090-28-9
BARKOD: 9786055090289
BOYUT: 15,50 cm x 23 cm
İÇ BASKI: 90 gr. 1. Hamur
KAPAK: Sert Kuşe Sıvama Cilt
SAYFA SAYISI: 320
FİYATI: 37.00 TL
İş ve Yönetim

Gerçek bir lider olmaya ve diğerlerini geliştirmek için sistematik bir yaklaşım ortaya koymaya nasıl başlayabilirsiniz? Birçok yönden zaten başladınız. Aslında bu kitabı okumanız, nerede olduğunuz ve nerede olmak istediğiniz arasındaki farkı tanımlamaya yetiyor.

Yalın üretim, tüm zamanların en başarılı kimi işlerine imza atmaya devam ediyor. Fakat yalın süreçler açısından dünya birincisi olmak, problemlerin meydana gelmesini engellemiyor ve onları çözmeye yardım etmiyor; çünkü yaşanan sorunlar gerçekte yalın süreç problemleri değil, liderlik problemleri. Bu kitapta 60 yıldan daha uzun bir süredir yalın liderler yetiştiren Toyota’nın kriz çözme yöntemleri ve liderlik uygulamaları mercek altına alınıyor. Dünyanın tüm fabrikalarına, Ar-Ge ve satış operasyonlarına, İK bölümlerine adapte edebileceğiniz bu liderlik modeli, yalın yolculukta olanlar için bir hazine değerinde.

Bir şirkete ömrü boyunca ve istekli bir lidere kariyeri boyunca rehberlik edebilecek Yalın Liderlik, mükemmellik vizyonunun derin bir şekilde anlaşılması için şimdiye dek bir araya getirilmiş en etkili liderlik analizlerini içeriyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir