Slaven Bilic:’Takımda zenginler ve fakirler yok, sınıflar yok. Sınıfları ortadan kaldırarak, gücü halka vermeye çalışıyoruz. ‘

Beşiktaş futbol takımı teknik direktörü Slaven Bilic, dün oynanan ve 2-0 Beşiktaş’ın galibiyetiyle sonuçlanan Beşiktaş-Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı değerlendirmede sosyalist bir takım yarattığını söyledi.

slaven-bilic-1-640

Takım olarak oynadıklarını ve takımın felsefesine göre gücün halkın olduğunu dile getiren Bilic, oyunculara da bunu anlatmaya çalıştı.

“Takımda zenginler ve fakirler yok, sınıflar yok. Sınıfları ortadan kaldırarak, gücü halka vermeye çalışıyoruz. O bakımdan sosyalist bir takım yaratıyorum diyebilirim.”

Bilic, Beşiktaş Dergisi’nin Ağustos sayısına verdiği röportajda da insanların ellerinde olanları paylaşabildiği sürece onurlu ve mutlu bir şekilde yaşayabileceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etmişti:

“Ben bir sosyalistim ama gerçek anlamda bir sosyalistim. Dünyayı tek başıma kurtaramayacağımı gayet iyi biliyorum. Ancak bir haksızlığa, adaletsizliğe karşı bir mücadele varsa, ben daima en ön saflarda olmayı tercih ederim ve hayata da buradan bakarım.”

Fotoğraf: İnternet’ten alınmıştır.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir