REDHACK “TERÖRİST”MİŞ| Terör Örgütü Kriteri: Orak Çekiç ve Manifesto

Son olarak Dışişleri Bakanlığının sitesini hackleyen RedHack, savcılık tarafından logosunda orak çekiç olduğu ve manifestosu bulunduğu gerekçe gösterilerek terör örgütü ilan edildi.

RedHackin logosunda orak çekiç olduğunu ve bir manifestoya sahip olduğunu tespit eden savcılık, RedHackin bu güne kadar gerçekleştirdiği sanal eylemleri bir liste halinde Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanlığına gönderdi.

Radikal gazetesinden İsmail Sağıroğlunun haberine göre, savcılık, uzmanlardan RedHackin terör örgütü boyutuyla tekrar ele alınarak detaylı bir şekilde araştırılma yapılmasını istedi.

Gruba yönelik soruşturmanın bilişim suçlarıyla mücadele çerçevesinde yürütüldüğünü ve bu nedenle zanlıların yakalanmasının geciktiğini söyleyen emniyet kaynakları, RedHackin terör örgütü kapsamına alınması halinde soruşturmanın seyrinin de değişeceğini belirtti.
Kızıl Hackerların sadece Türkiye sınırları içerisinde faaliyet göstermediğinin altını çizen kaynaklar, bu örgütlere yönelik sadece emniyetin çalışmalarının yeterli olmayacağını ifade ettiler.
RedHackin Dışişleri Bakanlığının sitesini hackleyip, yabancı diplomatların kimlik kartlarının imajlarını yayımlamasının ardından twitter hesabı da kapatılmıştı.

Bunun üstüne yeni bir twitter hesabı açan RedHack, savcılık tarafından “terör örgütü” ilan edilmelerini protesto etmek amacıyla #HepimizRedhackiz hashtagi oluşturdu. Hashtag kısa sürede Türkiye içinde “top trend”de ikinci sıraya kadar yükseldi. (EKN)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Geri İzleme: Tembellik üzerine | Dağ Medya

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.