GIGA.de | Apple CEOsu Tim Cookun Gül ile temasları

Hazırlayan Zeynep TAN

Giga – 29 Mayıs 2012 – Almanya  – Florian Matthey


http://www.giga.de/

    Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geçen hafta bir ABD ziyareti gerçekleştirdi. Gül temasları kapsamında bilişim sektörü alanında faaliyet gösteren Google ve Apple şirketlerini de ziyaret etti. Apple CEOsu Tim Cook ile bir araya gelen Gül, özellikle Türkiye’deki eğitim sistemi ve Türkçe klavyeli iPad konularına değindi.

    Todays Zaman gazetesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ABD ziyaretine geniş yer ayırdı. Gül ayrıca Googleın kurucusu ve yöneticisi Sergey Brin ile görüştü. Brin görüşme esnasında Gül’e, Googleın Gözlük Projesini (Project Glass) tanıttı.

    Türkiye Cumhurbaşkanı Gül, Apple CEOsu Tim Cook ile görüşmesinde ayrıca Fatih Projesi’nden de bahsetti. Söz konusu proje ile Türkiye’deki eğitim sisteminin desteklenmesi öngörülüyor ve konu Apple’ın da yakından ilgilendiği bir nokta olarak göze çarpıyor. Apple bu anlamda eğitim aracı olarak en uygun cihazın iPad olduğunu öne sürüyor. Ayrıca şirket geçen sene düzenlenen bir etkinlikte, iBooks 2 türünden yeni ve kapsamlı cihazlarını tanıtmıştı.

    Gül, Cook’a ayrıca Türkçe klavye için sitemde bulundu. Bilindiği üzere iOS 5 işletim sisteminin beta sürümünde hem Q hem de F klavyelerde Türkçe seçeneği bulunuyordu. Ancak daha sonra son sürümünde Türkçe klavye seçeneği kaldırılmıştı. Tim Cook, Gül’e sorunu en kısa zamanda çözeceklerini söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.