RTÜK Behzat Çyi evlendirdi şimdi 1 Erkek, 1 Kadını evlendiriyor

RTÜKün evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdığı gerekçesiyle evlenmelerini istediği 1 Erkek, 1 Kadın dizisinin beraber yaşayan çifti Zeynep ile Ozan yeni bölümde nikâh masasına oturuyor.

RTÜK dizilerdeki evli olmayan çiftlerin peşinde. Beraber yaşamanın ahlaksızlık olduğunu düşünen RTÜK üyeleri Behzat Ç.den sonra 1 Erkek, 1 Kadın  dizisinin beraber yaşayan çiftini de evlendirdi.


1 Erkek, 1 Kadın dizisinin beraber yaşayan çifti Zeynep ile Ozan yeni bölümde nikâh masasına oturuyor.
  RTÜKün evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdığı gerekçesiyle evlenmelerini istediği 1 Erkek, 1 Kadın dizisinin beraber yaşayan çifti Zeynep ile Ozan yeni bölümde nikâh masasına oturuyor.

BEHZAT ÇNİN ARDINLAN ZEYNEPLE OZANDA EVLENİYOR
Evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdıkları gerekçesiyle AKPli ve MHPli milletvekillerin hedefi haline gelen “Behzat Ç.”nin aykırı komiseri Behzat ile Savcı Esra karakteri, eleştirilerin ardından geçen haftalarda nikah masasına oturmuştu. Tartışma yaratan bu izdivaçın ardından başka bir dizi için de aynı konunun gündemde olduğu ortaya çıktı.
RTÜKün de yeni yılda Türkmaxtan Star TVye transfer olan “1 Erkek 1 Kadın” dizisinin başrol karakterleri Zeynep ile Ozanın beraber yaşamalarından rahatsızlık duyduğu öğrenildi. Yaklaşık 250 bölümdür ilgiyle izlenen dizide Demet Evgarın canlandırdığı Zeynep, uzun süredir aynı evde yaşadığı Emre Karayelin hayat verdiği Ozanı evliliğe ikna etmek için çaba sarfediyor ancak özgürlükten yana olan Ozan ısrarla evliliğe inanmadığını dile getiriyordu.
Bir keresinde annesinin 2. kez evlenmeye niyetlendiğini öğrenen Zeynep “Annem bile bana tur bindiriyor” diyerek gözyaşları içinde isyan etmiş ancak Ozan buna rağmen yine Nuh deyip, peygamber dememişti.

TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK OLUŞTURUYOR
Milliyetin haberine göre çiftin bu şekildeki yaşamının topluma kötü örnek olduğunu düşünen RTÜK üyelerinin sonunda istediği oldu. Çift, dizinin yarın(perşembe) ekrana gelecek olan yeni bölümünde nikah masasına oturuyor.
Yeni bölüm çiftin nikah masasındaki görüntüleriyle başlışyor. Yeni bölüm özetinde Ozanı nikah masasında oturtmayı başaran Zeynepi bir sürprizle karşılaştığı aslında rüya gördüğü ortaya çıkıyor.
“SÜRPRİZ ZAMANLAMA”
Dizinin genel yönetmeni Müge Turalı, geçen günlerde Milliyet Televizyon dergisine yaptığı açıklamada çiftin evleneceğini belirtmiş ancak “Sürpriz bir zamanlama olmasını tercih ederiz” diyerek bu sezon mu yoksa yeni yayın döneminde mi çiftin evleneceği konusunda bilgi vermemişti.

“LÜBNANDA DA EVLİLER”
Dizinin genel yönetmeni Müge Turalı, orijinal formatta çiftin medeni durumuyla ilgili bir yaptırım olmadığını belirtti. Son 1 yıldır senaryonun özgün bir yazar grubu tarafından kaleme alındığını belirten Turalı, “1 Erkek 1 Kadın yayınlandığı ülkelerin kültürel ve toplumsal yapılarına göre uyarlanabilen bir format… Bugüne kadar yayınlandığı ülkelerin bazılarında projenin oyuncuları hiç evlenmediler, bazılarında ise mesala Lübnanda başından beri evliler. İzleyicilerimizden çiftimizin evlenmesi konusunda herhangibir talep almadık” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.