Dünya Ekonomik Forumunu Dağ Medya ile takip edin

DAVOS

Dünyanın en tanınmış işadamları ve siyasetçilerini biraraya getiren Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum / WEF) 4-6 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbulda düzenlenecek

Orta Doğuya gelemeyen bahar, Avrupa’da bitemeyen ekonomik kriz, krizi yaşamadığı belirtilen Türkiye  ve daha birçok detay İstanbulda Dünya Ekonomik Forumu İstanbul Zirvesiyle 4 Haziranda İstanbulda. Dağ Medya Dünya Ekonomik Forumu İstanbul Zirvesi’nde olacak ve zirve ile ilgili tüm gelişmeleri an be an size aktaracak

İzlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=L3TMhE2qvb8

Dünyanın en tanınmış işadamları ve siyasetçilerini biraraya getiren, dünyanın önemli sorunlarının tartışıldığı Dünya Ekonomik Forumu 4 Haziran 2012de İstanbulda başlıyor. Dağ Medyanın da takip edeceği forumda ünlü ekonomistler ile söyleşiler, dünya liderleri ve iş adamlarının görüşleri ile dünyanın geldiği nokta tüm detayları ile online olarak aktarılacak.

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya bölgeleri ve bu bölgeler arasındaki ilişkiler ele alınacak.

Toplantının teması, Reform İçin Yol Haritaları, Kapsamlı Büyümeye Giden Yollar olacak. Dünya Ekonomik Forumu’nun amacı, büyüme ve insani gelişme için ortaklıkları teşvik etmek. Bu amaç için Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asyadan gelen hükümet, iş dünyası, medya ve sivil toplum lideri bir araya gelecek.

Küresel ekonomik daralmanın ışığında katılımcılar, hükümetlerin ve iş dünyası liderlerinin bu bölgelerde inovasyonu ile ekonomik çevikliği harekete geçirecek yeni modelleri nasıl tasarlayıp uygulamaya koyabilecekleri sorularına yanıt arayacak.


World Economic Forum on the Middle East, North Africa and Eurasia 2012

İzlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=L3TMhE2qvb8

The pace and complexity of global change in recent years have been unprecedented, with Europe, the Middle East, North Africa and Central Asia emerging as a key mega-region of the future.

The World Economic Forum on Europe, the Middle East, North Africa and Central Asia will therefore convene over 1,000 leaders in Istanbul, Turkey, to catalyse new partnerships for growth and human development.

  • In light of the global economic contraction, how can governments and business leaders design and deliver new models to drive innovation and economic agility across this mega-region?
  • How can the region strengthen energy cooperation and deliver the high-value trade and investment in science and research that are critical to knowledge economies?
  • How can the social dynamism unlocked by developments in the Middle East and North Africa be transformed into a decade of entrepreneurial opportunity, human security and good governance?

For more information, please e-mail: EuropeMiddleEast@weforum.org

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.