Dağ Medya Künyesine Tecrübeli Bilişim Teknolojileri Yazarı Berkin BOZDOĞAN katılıyor


Berkin BOZDOĞAN

Dağ Medya künyesine Türkiye bilişim basınında uzun süre görev almış Berkin Bozdoğan katılıyor.

Berkin Bozdoğan, dünyaya yaklaşık otuz sene kadar evvel “bi arkadaşa bakıp çıkacağım” bahanesiyle gelen bir çok hücrelidir. Başarılarla dolu olmayan bir eğitim ve öğretim hayatının ardından çeşitli bilişim yayınlarında donanım editörlüğü ve genel yayın yönetmenliği yapmış, bu esnada çalıştığı yerlerde uyguladığı dil bilgisi faşizmiyle ve hem fiziksel hem de zihinsel genişliğiyle anılır hale gelmiştir.

Uzmanlık alanı bilgisayar ve donanım teknolojileri olan Berkin basılı olan ve olmayan yayıncı kuruluşlarda çalışmış, teknoloji basınında videolu içeriğin yaygınlaşmasına öncülük etmiş ekiplerde bulunmuştur. Ardından sektörün girdiği kısır döngüden dolayı bilişim basınına veda etmiş, bağımsız bilişim muhabiri sıfatını ise farklı yayınlara katkılar yaparak korumuştur.

Hasbelkader İstanbulda doğmuş ve her şeye inat orada yaşamaya devam etmiş olan Berkin, Türkçe ve İnglizce dillerinde okur, yazar ve konuşur. Almancayı biraz anlayan Berkin, üzerine de şu sıralarda Rusça öğrenme gayreti sergilemektedir. Hobilerine hayatının geri kalanından daha fazla vakit ayırmak konusunda iddialı olan yazarın pikseline dokunmadığı fotoğraflar çekmek ve kitap veya kitaplar yazmak gibi uğraşları vardır.

Internetin bilgiye erişimi kolaylaştırmasını fırsat bilerek durumdan kendisine vazife çıkar Berkin, içindeki araştırmacı insanı dışa vurmuş ve gerekli gereksiz birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuştur. Google, Bing veya Yandex gibi arama motorları yerine kendisini kullanan arkadaşlarının sayısı da bunun önemli bir kanıtıdır.

Hâlen İstanbulun Anadolu yakasında ikamet etmekte olan Berkin Bozdoğan, evsiz, çocuksuz, dertsiz ve tasasızdır. Bozdoğan, kişisel güncelerini iş güç enerji http://isgucenerji.blogspot.com adresinden, teknolojik güncelerini  Teknoloki.com  adreslerinde sürdürmekte. Ayda iki kez Dağ Medya için özgün makale kaleme alacak olan Berkin Bozdoğan, Haziranın ilk haftası ilk makalesiyle sizlerle.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Berkin Bozdoğan

Türkiye bilişim basınında uzun süre görev almış tecrübeli bilişim teknolojileri yazarı.

Benzer yazılar

11 Yorum

 1. Erol Dağ
  erol

  Ne desek bos. Pinar gelisini dunden haber verdiginden biz tee dunden sevinmistik:) Sevincliyiz hepimuz.Bu arada iu yanyana olunca lazlik basliyu.Yazilarini sabirsizlikla bekledigimizi belirtmek isterim. Hos geldin.

  Yanıt
 2. Pınar Dağ
  Pinar

  Merhaba (привет)Berkin,

  🙂

  Hoş geldin, sefalar getirdin. Çorbada senin de tuzunun olacağını bilmek beni fazlasıyla mutlu ediyor. Makalelerini sabırsızlıkla bekliyorum.

  p.

  Yanıt
 3. Berkin Bozdoğan
  Berkin Bozdoğan

  Merhaba,

  Güzel dilekleriniz ve yüreklendiren sözleriniz için teşekkür ederim. Buna layık olmaya çalışacağım.

  Hep birlikte muhteşem günler geçirmeyi dilerim.

  – – –

  Hello,

  Thank you for your good wishes and encouraging words. I hope to be worthy of the compliments.

  I wish it would be a splendid time together.

  Berkin

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.