Güllü Hanım da meydanda

Taksim’deki 1 Mayıs kutlamalarına hazırlanan ekiplerden biri de Gazeteciler Sendikası. Geçen yılki kutlamalar sırasında karikatüristlerin katılımını talep eden sendika, aralarında Latif Demirci, Kutlukhan Perker, Selçuk Demirel’in bulunduğu isimlerin çalışmalarını karton dövizlere basmıştı.

Bu yıl Latif Demirci 1 Mayıs’a, Güllü Hanım karakteri ile yeniden katılıyor. Güllü Hanım, 1 Mayıs’ın sembolü zincirlerini kıran işçi olarak resmedilmiş. Demirci’nin karikatürü tişört ve dövizlere basılacak.

Ramazanlı slogan

Karikatürist Metin Üstündağ da, bu yıl Gazeteciler Sendikası için 1 Mayıs’a özel sloganlar yazdı. İşte Taksim Meydanı’na taze kan getirecek o sloganlar: 11 ayın sultanı Ramazan, emekçisi 1 Mayıs; Özgür basına saldırı-fotoğraf makinemizi kırdılar-etimizi acıttılar, 11 gazeteden atıldı burnu bile kanamadı, Abdi İpekçi Caddesi Uğur Mumcu Bulvarı Musa Anter Sokağı Hrant Dink Aapartmanı’nda oturuyoruz hepimiz. Gazeteciler Sendikası üyeleri bugün saat 9.00’da Şişli’de buluşarak 10:00’da meydana doğru yürüyüşe geçecek. (HÜRRİYET)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.