Dağ Medya Künyesine Madridden Tecrübeli Gazeteci Şebnem Erişen Cuenca katılıyor..

Dağ Medya künyesine Madridden tecrübeli gazeteci  Şebnem Erişen Cuenca katılıyor… Erişen Cuenca, 1 nisan 2012 tarihinden  itibaren ilk makalesi ile bizlerle. İspanyayı, Madridi bol güneşli bahar havasıyla birlikte yazacak…Tecrübeli gazeteci bizi Madrid Baharıyla buluşturacak…

Şebnem Erişen Cuenca kimdir?

Öğretmen  bir anne-babanın üçüncü kızları olarak Aralık 1981de Fransada doğdu. Okuma yazmayı 5 buçuk yaşında kendi kendine öğrendi. Ailenin ilkokul 2.sınıftan başlasın -başlamasın tartışmaları son bulunca 1.sınıftan başlayarak hayatının en sıkıcı 1 yılını geçirdi.

Başarılı bir ilköğretim hayatının ardından, Maçka Anadolu Teknik Lisesi Gazetecilik Bölümüne girdi.  Okuma yazmayı erken yaşta öğrenmiş olması sebebiyle sıkılmış olacak ki hiç hazırlanmadan girdiği üniversite sınavında uğursuz addedilen sayı olan 13.sıradaki tercihini, Niğde Üniversitesi Radyo-Tv programcılığı bölümünü kazanarak,  babasıyla girdiği gidersin-gidemezsin inatlaşması sonucu hayatının 3 yılını geçirdiği Niğdeye gitti. İnatçılığın iyi bir şey olmadığını bu yıllarda öğrendi(!)

Üniversite hayatı boyunca radyo programları yaptı. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi  Felsefe Bölümününe başladı fakat eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Ntv Spor Servisi  ve TRT Spor servisinde Stajyer Spor Muhabirliği, Best Tv Gençlik Kanalında Yardımcı Yönetmenlik, ardından o yıllarda yeni başlayan İnternet haberciliğe başlayarak çeşitli İnternet gazetesinde redaktörlük ve haber yazarlığı yaptı.

2007 yılında Sabah Gazetesi bünyesine geçerek, Ombudsman Yavuz Baydarın  yardımcılığını yapmaya başladı. Gazeteciliğin noktasını virgülünü Sayın Baydardan öğrendi. Sabah Gazetesi Hafta Sonu eklerine yazılar yazdı.

2011 yılında İstanbula veda ederek İspanya-Madride yerleşti.

Şiir ve dünya mutfakları ile ilgilenen; dans, seyahat, uzun doğa yürüyüşleri, yazmayı ve fotoğrafçılığı seven, İngilizce ve İspanyolca bilen yazar, evli ve bir kedi annesidir.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

19 Yorum

 1. Erol Dağ
  Khayyam

  Sevgili Şebnem,

  Bir kaç gündür seyir halinde olduğumdan dolayı hoş geldin serenadını ancak detaylı yapabildim:) Mersin’den hoş geldin diyeyim.Eminim yer kürenin ayrı bölgesinden katılan herkesin yazıyor oldukları büyük bir zenginlik teşkil edecektir. Heyecan verici aramıza katılman. Hoş geldin tekrar.

  Yanıt
 2. Reyhan KOLSTAD

  Bende Oslo-Norveç’ten aramıza ve de Dag medya’ya hoş geldin diyorum. Selamlar , Sevgiler baharın erken geldiği, gölgede 17 derece sıcak olan başkent Oslo’dan.

  Yanıt
 3. Geri İzleme: Şebnem Erişen Cuenca Madrid’den yazdı|| Anadilde “merhaba”… | Dağ Medya

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.