Deniz Feneri e.V'de tutuklu kalmadı

Deniz Feneri e.V soruşturmasında cezaevinde kalan Muzaffer Şafak ve Harun Kapuyoldaş da tahliye edildi.

Güncel / Fenerde tutuklu kalmadı

ANKARA- Almanyadaki Deniz Feneri e.V Derneğinin Türkiye uzantısı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 11 Temmuzdan itibaren yapılan operasyonlarda tutuklanarak cezaevinde gönderilen 8 şüpheliden Zahit Akman ve Kanal 7 yöneticinlerinde aralarında bulunduğu 6sı kaçma şüphesi yok ve tedbirin cezaya dönüşmesi gerekçesiyle 21 Ekimde tahliye edilmişti.

6 kişinin tahliyesinin ardından Deniz Feneri e.V soruşturmasında cezaevinde Muzaffer Şafak ve Harun Kapuyoldaş kalmıştı.

Vatanın haberine göre, soruşturmanın son tutukluları Kapuyoldaş ve Şafakta önceki gün kefaletle tahliye edildi. Avukatların tahliye talebini yerinde bulan mahkeme 28 Ekim Cuma günü Kapuyoldaş 75 bin, Şafak ise 50 bin TL kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi. Kapuyoldaş ve Şafakın kefalet paraları Cumartesi günü yatırıldı ve Sincan F tipi Kapalı Cezaevinde bulunan her iki şüpheli de aynı gün tahliye edildi.

Soruşturma kapsamında tutuklananların tamamı 3 ay içerisinde tahliye edildi. Deniz Feneri e.V soruşturmasını yürüten savcılar Abdulvahap Yaren, Mehmet Tamöz ve Nadi Türkaslan soruşturmanın şüphelileri Zahit Akman ve Zekeriya Karamanın HSYKya evrakta tahrifat iddiasıyla yaptığı suç duyurusunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 26 Ağustosda görevden alınmıştı. Savcıların görevden alınmasının ardından soruşturmanın tutuklu bulunan şüpheli sanıklarının serbest kalıp, kalmayacağı tartışma konusu olmuştu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir