Sıra hayvanlarda..Baraj Mağduru Yabani Hayvanlar Toplanacak

Sinopun Durağan ilçesinde yapımı devam eden Boyabat Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedeniyle Samsun, Çorum ve Sinopta 21 köyün sular altında kalacağı bölgede mağdur olacak yaban hayvanlarının toplanacağı bildirildi.

Sinopun Durağan ilçesinde yapımı devam eden Boyabat Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedeniyle Samsun, Çorum ve Sinopta 21 köyün sular altında kalacağı bölgede baraj sebebiyle mağdur olacak yaban hayvanlarının toplanacağı bildirildi.

Karadeniz Bölgesi İnsan, Hayvan ve Doğa Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Humeyra Ulubay, yaptığı açıklamada, Durağan ilçesinde yapımı devam eden Boyabat Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedeniyle 21 köyün sular altında kalacağını söyledi.

Köylerde yaşayan insanların başka bölgelere taşındığını belirten Ulubay, “Samsun, Sinop ve Çorum ilçelerine bağlı 21 köy baraj nedeniyle sular altında kalacak. Köylerdeki insanlar başka bölgelerde yaşam alanı yapılarak oralara taşınması sağlandı. Ancak, barajın mağdur edeceği yabani hayvanları kimse düşünmüyor. Barajın bulunduğu bölge dağlık ve ormanlık olduğu için orada her çeşitten yüzlerce yabani hayvan bulunuyor. Bu hayvanlarda barajın altında kalacak ve mağdur olacak” diye konuştu. ajanslar-sondakika

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir