Ekolojik Yaşam ile ilgili her şey.."Bursa'nın Çevre Kurumları" Kitapçığı Yayımlandı , ÇEVKO Vakfı 20 Yaşında! , Yaban Hayatı Kurtarıyorlar , Orfozun Hayatı Tehlikede , Bulutların İçinde Yolculuk ,

Ekolojik Yaşam ile ilgili herşey
Haberler

“Bursanın Çevre Kurumları” Kitapçığı Yayımlandı
Eylül sonu itibariyle tamamlanan Bursanın Çevre Sorunlarına Sivil Katılım isimli proje kapsamında “Bursanın Çevre Kurumları” isimli bir kitapçık ve projenin sonuç bildirgesi derlendi….

ÇEVKO Vakfı 20 Yaşında!
Sadece geçen yıl 400 bin ton atığın yeniden hayat bulmasını sağlayan ÇEVKO Vakfı 20. yaşını kutluyor……

Yaban Hayatı Kurtarıyorlar
Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi yaralanmış, öksüz kalmış ya da hasta yaban hayvanlarının tedavilerinin yapıldığı ve tekrar sağlıklı bir şekilde doğaya bırakıldığı bir merkez….

Orfozun Hayatı Tehlikede
Orfoz Akdenizde bol olduğu düşünülen bir türken, aşırı avlanma, zıpkınla balık avcılığı, yasa dışı avcılık ve çevre kirliliği nedeniyle tüm Akdeniz genelinde nesli tehlike altına girdi….

Bulutların İçinde Yolculuk
Bulutların üzerine binip gitmek çok yakında gerçek olacak… Hem de rüzgarın gücüyle……

İklim Zirvesi Bu Yıl Güney Afrikada
İklim Zirvesi bu yıl 28 Kasım – 9 Aralık tarihleri arasında Güney Afrikanın Durban kentinde düzenlenecek. Bu yılın sloganı “Yarını Bugün Kurtarmak”….

Danimarka “Rüzgar Enerjisi” Hedefini Büyüttü…
Danimarkada iş başı yapan merkez-sol koalisyon 2020 yılında ülkenin elektrik ihtiyacının karşılanmasında rüzgar enerjisinin sahip olacağı pay hedefini yüzde 50ye yükseltti….

Bu Ağacın İşi, Telefonları Şarj Etmek…
Adı Çilek Ağacı, Belgrad Üniversitesi öğrencilerinin buluşu… Dört bir yanı güneş panelleriyle çevrili… Amacı mobil araçlarının şarjları bitenlere kolaylıkla yardımcı olabilmek. Sırbistandaki Obrenovac parkında ilk kez geçtiğimiz yıl çalışmaya ba…

II. Yeşil Ekonomi Konferansının Ardından…
Yeşil Düşünce ve Heinrich Boll Stiftung Derneği tarafından düzenlenen 2. Yeşil Ekonomi Konferansı, 22 Ekim Cumartesi düzenlendi….

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir