Dağ Medya Şehir Muhabiri Hatice ŞEN, Van'a yardımı yazdı|| İstanbul'dan Van'a adeta yardım köprüsü kuruldu

Vanda meydana gelen depremin ardından tüm Türkiye yardım için seferber oldu. Kimi evindeki halısını gönderdi kimi yeni aldığı battaniyeyi. 

Dağ Medya Muhabiri Hatice ŞEN-İstanbul

Hatice ŞEN/ ISTANBUL –Vanda meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem sonrası Türkiye yaraları sarmak için harekete geçti. İstanbuldaki ilçe belediyelerinin kurduğu yardım toplama çadırları doldu taştı. Binlerce kolinin hazırlandığı merkezlerde hummalı bir çalışma devam ediyor. Vatandaşların getirdiği yardım malzemeleri tasnif edilerek özenle kutulara yerleştiriliyor.

Gönderilen yardımlar arasında battaniyeler ağırlıkta. Yeni battaniye alarak getiren vatandaşlardan  Siirtli Aşım Efe ise “Birisinin eline geldiğinde sevinmeli. Durumum iyi değil ama yine de yardımcı olmamız gerekiyor. Ben de bir battaniye göndermek istedim.” diyor. Esenlerdeki yardım toplama merkezinin karşısında esnaf da battaniye almak isteyenlere yardımcı oluyor. Battaniye fiyatlarında indirim yaptıklarını belirten Ümit Kokal, depremzedelere gönderilecek her türlü üründe indirim yaptıklarını söylüyor.

Vana yardım gönderenlerden biri de Abdülaziz Esmersoy. Evindeki halıyı depremzedelere gönderiyor. Hamallık yaparak ev geçimini temin eden Esmersoy “Evimde bir halım eksik olsa da olur” diyor ve depremzedelerin soğukta oturmaması için halısını gönderdiğini aktarıyor.

Van'da meydana gelen deprem sonrası bölgeye yardım için İstanbul'daki belediyeler harekete geçti. Kurulan yardım çadırlarına vatandaşlar akın etti.Dağ Medya Hatice ŞEN/İSTANBUL

Evde kurduğu saya makinesiyle ayakkabı dikerek çocuklarını okutan Dilek Turan da depremi duyar duymaz yardım toplamak için seferber olmuş. Kendi imkanlarını zorladığını anlatan Turan “Komşuları, tanıdıkları tek tek aradım. Gıda, giyecek, mutfak malzemesi, battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri topladım.” diye konuşuyor. Topladığı yardım malzemelerini Bağcılar Halk Sarayına taşımaya çalışan Dilek Hanım, okuldan dönen çocuklara poşetleri taşımada yardımcı olmaları için harçlık vermeyi teklif etmiş. Ancak ilköğretim öğrencisi olan Abdülkadir Koçak ve Salih Bayram depremzedelere yardım için harçlık teklifini kabul etmemiş.  DAĞ MEDYA

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir