Berna OMSBERG Amerika'dan yazıyor…

Wyomingden günaydin Türkiye

Öncelikle doğal felaketlerin sürekli yaşandığı bu  bölgeden, Türkiyenin Van depremi haberini almak gerçekten benimle birlikte birçok Amerikalı dostumu da  üzdü… Umarım daha iyi binaların yapıldığı daha az can kaybının verildiği bir döneme girer Türkiye.

Size bu yazımda Av mevsiminden ve hayatımızın içinde olan geyiklerden ve erkek striptiz şovdan bahsetmek istiyorum(!)

Bu aylarda Wyoming av  sezonunda.. Bu aylarda gerçek yabani hayvan avcılığının yapıldığı bölgelerden biri  burası. Evet bildiğiniz avcılıktan  bahsediyorum. Özellikle avcılık için  başka eyaletlerden gelenlerin de oldukça fazla olduğu bir dönemdeyiz kasaba olarak.

Ne mi avlıyorlar; geyik  türlerini genellikle. Elk(bir cins geyik), bufalo, antilop v.s gibi.


                                                                                         Elk

Zavallı geyikler dağlarda onların izini  süren avcılardan kaçmak için kasabaya iniyorlar. Bu sabah erkenden işe giderken mesela bir tanesi tam caddenin ortasında durmuş kımıldamadan duruyordu karşımda ve ben yavaşlayarak geyiği sollamak zorunda kaldım.:)

Çok ilginçtir bir gün bakarsınız , bahçenizde 3-4 tane geyik süzülerek geçer ya da siz akşamın bir vakti evinize girme telaşındayken birden  önünüze  atlayıverirler. Geyikler bu mevsimde özellikle avlanacaklarını bildikleri için yine gelip insanlara sığınıyor anlayacağınız. Ne kadar düşündürücü değil mi! Vahşi değildirler ama kasaba halkı yine de dikkatli ol çok yakınlarına gitme diye uyarıyor.  Güzel hayvanlar yinede. Avcılardan ve avlanmaktan bahsederken kasabada başka aktiviteler de  oluyor.:)

                ERKEK STRİPZ ŞOV VE DÜŞÜNDÜRDÜĞÜ…

Hunks The Show Las Vegas Male Strip Show Logo

Geçtiğimiz hafta bir barda ilginç bir şova gittik yakın  bir  arkadaşımla…Erkek striptizcilerin dans şovu vardı, çok eğlendik diyebilirim.Erkekler alınmasın ama,- oldukça keyifliydi hemcinslerinizi izlemek. Erkeklerin kadınları eğlendirmek için dans eşliğinde şov yapmaları yıllardır yapılan bir şov türü olsa da, – hakim eril yapıdan dolayı,- bir kadın olarak,- öncelikli olarak sorgulatıyor ancak hep kadın bedeniyle eğlenmek anormal bir durumdu zaten!  Böyle bir  etkinliği  ilk kez  tecrübe ettim sonda olmayacak sanirim;) nitekim doğduğum büyüdüğüm Akdenizde bu tarz şovlarda hep vardı. Yeni dünya her anlamda mahalle baskısının azaldığı bir ruhun temellerini atıyor birey üzerinde. Bunun çıkış noktası sadece bir şov olmayabilir ama kadın erkek ilişkileri, insanın kurumsal olarak önemi ve daha birçok detay bu ülkede farklılık yaratabiliyor üzerinizde!

Bu arada eğer sevgili yayın yönetmenim müsaade  eder ise ve yayına alır ise sizlerle birkaç fotoğraf da paylaşmak isterim:  www.diamondtalent.com adlı bu siteden Hunk the show olarak rezervasyonlar yapılıyor, tabii ki ABD içerisinde.İyi izlemeler!   Bir daha ki yazımda sizlere şimdilik yarı zamanlı olarak başladığım ve henüz bu sektörde çok yeni olduğum işimden bahsedeceğim..Tekrar yazıncaya kadar hoşça kalın, sağlıcakla kalın.
Wyomoing// B.OMSBERG


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir