Zahid'i kurtarmak

Zahidi kurtarmak

Deniz Feneri’nde önce köstebekle bilgi sızdırıldı. Sonra tutuklamayı yapan savcılar görevden alındı. Böylece Zahid Akman ve 5 arkadaşı 3 ayda tahliye edildi. Parasız eğitim isteyenler ise 18 ay yatmıştı

KARAMAN DA DIŞARIDA
Deniz Feneri soruşturması kapsamında 3 aydır cezaevinde tutulan Eski RTÜK Başkanı Zahid Akmanın da aralarında bulunduğu 6 kişi tahliye edildi. Deniz Feneri e.V Derneği aracılığıyla Kanal 7 televizyonu başta olmak üzere bazı şirketlere yasadışı yollardan para transferi yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturmada 9 kişi tutuklanmıştı. Akman dışında serbest bırakılan kişiler şöyle: Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Yönetim Kurulu üyesi İsmail Karahan, İzzet Kurum ve Ali Solak.

HÜKÜMET OPERASYONU
Konuyla ilgili gazetemize konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Deniz Feneri davasında gerçekleşenler kesinlikle bir hükümet operasyonudur. Önce savcıların değiştirilmesi, ardından Beşir Atalaya dokunulamaması ve son olarak da tutuklu yargılanan sanıkların serbest bırakılması bunu gösteriyor. Çünkü bu davada ortaya çıkacak gerçekler hükümeti tehdit edecekti” diye konuştu. Tekin, Bu sanıkların serbest bırakılmasıyla delil karartma da artacaktır” dedi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) açtığı soruşturma üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca savcıları görevden alınan Deniz Feneri Derneği e. V. soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Aralarında eski RTÜK Başkanı ve hakkında çok sayıda somut iddia bulunan Zahit Akmanın da bulunduğu 6 sanık tahliye edildi. Zahid Akman dışında serbest bırakılan diğer isimler şöyle: Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Yönetim Kurulu üyesi İsmail Karahan, İzzet Kurum ve Ali Solak. Deniz Feneri soruşturmasına bakan savcılar, resmi belgede tahrifat yaptıkları suçlamasıyla HSYK tarafından geçen ay görevden uzaklaştırılmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir