Türkiye solu Libya’yı nasıl gördü?

Kaddafi’nin öldürülmesinin ardından, herkes muhasebesini tekrar yapıyor. Irak işgaline tüm gücüyle karşı çıkan Türkiye solu, Libya söz konusu olduğunda ise “halk devrimi” ile “silahlı ayaklanma” arasında bir yerde durdu, isyancılarla emperyalizm arasındaki bağı göstermekten imtina etti.

Libya’da Muammer Kaddafi’nin öldürülmesi ve cesedinin teşhir edilmesinin ardından, birçok insan görüntülerden rahatsız olduğu gibi, Libya’nın geleceğine dair kaygılanmaya da başladı. Dünyada ve Türkiye’de, solun bir bölümü Libya’nın başına geleceklere dikkat çekmişti. soL, “isyancıların” ırkçılığına, emperyalizm destekçiliğine dikkat çekmiş ve Libya’da olan bitenleri teşhir etmeye dönük bir tavır alarak, “Kaddafi de diktatördü” propagandasının tuzak olduğuna işaret etmişti.

Kaddafi’nin mide bulandırıcı ölümünün ardından, “silahlı mı, silahsız mı” tartışmalarını hatırlatmak gerekiyor.

http://haber.sol.org.tr/soldakiler/turkiye-solu-libya-yi-nasil-gordu-haberi-47598

Sonunda bunu da yaptılar…

Kaddafi’nin vahşice öldürülmesi ve bu görüntülerin medyada alabildiğine açık yayınlanmasının ardından başlayan tartışmaya yenilerini ekleyecek bir başka rezillik daha yaşanıyor. Kaddafi’nin cesedi bir soğuk hava deposuna konarak halkın “ziyaretine” açıldı.

Habertürk’ün haberine göre, Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafinin cesedi soğuk hava deposuna konularak halka teşhir ediliyor. Yiyecek satılan bir pazar olan Afrika pazarının içindeki bir soğuk hava deposunda bulunan Kaddafinin cesedini görmek isteyen Misratalıların, deponun önünde kuyruklar oluşturduğu görülüyor.

123.jpg

kado_1.jpg

kado_2.jpg

kado_3.jpg

kado_5.jpg

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir