Gazeteci Hikmet Bila Yaşamını Yitirdi

Gazeteci-yazar Hikmet Bila, 57 yaşında hayata gözlerini yumdu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti başsağlığı mesajı yayımladı.

Hikmet Bile yaklaşık 1,5 yıldır akciğer kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. 21 Ekim Cuma günü Ankaradaki evinde rahatsızlanan Bila, hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden, Hikmet Bilanın ölümünün ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Cemiyet, Hikmet Bilanın ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Çok Değerli meslektaşımız, sürekli basın kartı sahibi Hikmet Bilayı kaybettik. Deneyimli ve başarılı gazeteci Hikmet Bilayı sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi. BİANET

Milliyet Gazetesi Ankara temsilcisi Fikret Bilanın da abisi olan Hikmet Bila, 1954 yılında Zonguldakda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Mesleğe 1973de Yeni Ulusda başladı. Anka Ajansı, Türk Haberler Ajansında ve Hürriyet Gazetesinde çalıştı.  Milliyet Gazetesinde Yayın Koordinatörlüğü yaptı. Cumhuriyet Gazetesinde ve NTVde çalıştı, Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Bilanın   “CHP 1919-1999”  adlı kitabı var. Ayrıca Rıdvan Akar ve Mehmet Ali Birandla beraber yazdığı “12 Eylül – Türkiyenin Miladı” adlı bir kitaba daha imza atmıştı.

Cenazesi İstanbula getirilecek Hikmet Bila, yarın  (22 Ekim) Teşvikiye Camisinde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığında toprağa verilecek. (HK)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir